Veysel Eroğlu'ndan Sarılar Göleti için yıldırım imza!

Veysel Eroğlu'ndan Sarılar Göleti için yıldırım imza!Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'ndan, Tire'nin Sarılar Mahallesi'nde yapılması planlanan Sarılar Göleti için "yıldırım" imza geldi. Sarılar Göleti'nin temelden yüksekliği 29.44 metre olacak ve toplam 4 bin 750 dekar araziyi sulayacak.Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'ndan, Tire'nin Sarılar Mahallesi'nde yapılması planlanan Sarılar Göleti için "yıldırım" imza geldi. Bakan Eroğlu, Sarılar Göleti'nde kamulaştırma işlemleriyle ilgili dosyayı kendisine sunulduğu gün zaman geçirmeden hemen imzaladı. Eroğlu'nun talimatlarıyla hızlandırılan kamulaştırma süreci ise işlemeye başladı. Eroğlu'nun su müjdesi, ilçede sevinçle karşılandı. Arı geçirimli dolgu tipindeki Sarılar Göleti'nin temelden yüksekliği 29.44 metre olacak ve toplam 4 bin 750 dekar araziyi sulayacak.


"KÜRESEL ISINMA"


Gelecek yıllarda küresel ısınma nedeniyle yaşanabilecek olası bir iklim değişikliğinden Küçük Menderes havzasının olumsuz etkileneceğinin öngörüldüğünü belirten AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu, "Benzer olumsuzluklardan Tire'nin etkilenmemesi ve tarım arazilerinin sulanabilmesi için AK Parti iktidarı olarak şimdiden gerekli planlamaları yapıyoruz. Tire ve yöresi sulama göletleriyle donatılıyor. Sarılar Göleti tamamlandığında, Yenişehir Göleti'nden beş kat daha fazla araziyi sulayacak. Bakanımız Veysel Eroğlu'nun talimatlarıyla Sarılar Göleti'nde en önemli adımlardan biri olan kamulaştırmanın önü açıldı" dedi.


BARAJ VE GÖLETLER


Yenişehir Göleti'nin hizmet vermeye başladığını ve söz konusu göletin 150 hektar tarım alanını suladığını hatırlatan Çeltikçoğlu, şunları söyledi: "80 hektar alanı sulaması planlanan Eskioba Göleti su tutmaya başladı. Dereli Mahallesi'ne yeni bir gölet yapılacak. Eğridere'ye yapılacak gölet proje safhasında. Çalışmalar hızla yürüyor. Doyranlı ve Derebaşı mahallelerinin su problemini çözecek kuyu çalışması devam ediyor. Buraya büyük bir kuyu açılarak, suyun birikmesi sağlanacak. Yörenin özellikle yaz aylarında yaşadığı su sorunu bitirilecek. Tire ve yöresinde benzer hizmetlerin tümü AK Parti iktidarı ile hayata geçirildi. Bakanımız Eroğlu'nun talimatlarıyla bölge gölet ve barajlarla donatıldı. Çiftçimizin, gelecek yıllara güvenle bakması sağlandı. Başta bakanımız Eroğlu olmak üzere emeği geçen herkese Tireli çiftçiler adına teşekkür ederim."Yeni Asır