`Yabancılar kapımızda`

`Yabancılar kapımızda`

Son 3 ayda 4 ülkeden işbirliği teklifi aldıklarını kaydeden Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, '2008'de yurtdışında 2-3 bin konutluk bir projeye başlayabiliriz' dedi.Teknik Yapı'nın, Dilman Towers, Uplife Park ve Varlıbaş Grup ile ortak yaptığı Uphill Court projeleri yabancı yatırımcıları cezbediyor. Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, yabancı yatırımcıların hem proje hem de pazarlama konusunda işbirliği tekliflerinde bulunmak için kapılarını çaldığını söyledi. 3 ay içinde 4 ülkeden işbirliği teklifi aldıklarını açıklayan Durbakayım, şöyle konuştu:

2008'DE 3 BİN KONUT
"Şu ana kadar başta Rusya olmak üzere Balkan ülkelerinden ciddi teklifler aldık. 200-300 bin metrekarelik arsalarda Türkiye'deki gibi proje geliştirmemizi istediler. Görüşmeler sürüyor. 2008'in ortalarında yurtdışında 2-3 bin konutluk projeye başlayabiliriz." Yabancı yatırımcıların, Teknik Yapı'nın satış ve pazarlama stratejilerini de çok beğendiğini ifade eden Umut Durbakayım, "Satış ve pazarlama konusundaki deneyimlerimizden de yararlanmak istediklerini belirtiyorlar" dedi.
'Cazibe merkezi yapacağız'

"Amacımız, Türk gayrimenkul sektörünü yabancı sermaye açısından cazibe merkezi haline getirmek" diyen Durbakayım, Türk müteahhitlik sektörünün sanayi üretiminde olduğu gibi konut üretiminde de uluslararası piyasalarda marka olması için çok dikkatli adımlar atması gerektiğinin altını çizdi.

(Takvim)