Çukurova Balkon

Yapı Enerji doğal izolasyon ürünlerine yatırım yapacak!

Yapı Enerji doğal izolasyon ürünlerine yatırım yapacak! Yapı Enerji doğal izolasyon ürünlerine yatırım yapacak!

Doğal yalıtım harçları üretimi yapan Yapı Enerji, Türkiye'de doğal izolasyon ürünleri alanında, yapı endüstrisine katma değer üretmeyi hedefliyor...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Yapı Enerji Doğal Yalıtım Malzemeleri Ar-Ge Müdürü Arif Yüce, çalışmalarındaki temel hedefin, tamamen Türkiye'nin yerli kaynaklarını kullanarak ve geri dönüşüm konusuna da hassasiyetle eğilerek, enerji verimli ısısal konfor ve klimayı bina içerisinde en üst seviyelerde oluşturmak olduğunu dile getirdi. Yüce, bu amaçla, doğal malzemelerle üretilen son derece hafif, nefes alabilen ve mükemmel ısı yalıtımı yapabilen, uygulaması son derece kolay bir ürün ailesi olan Styronit markasını geliştirdiklerini vurguladı. Türkiye'nin bu konudaki ihtiyaçları, potansiyeli ve yapılabilecekler dikkate alındığında, firmanın üretimi ile ilgili işin henüz başında olduğunu belirten Yüce şu bilgileri verdi: "İmalatlarımızın en önemli kısmı, yapı sektörünün genelini dikkate alarak, yeni yapılan binalara, yenilikçi ve daha konforlu çözümler sunmak amacıyla iç ve dış sıva olarak yalıtıma yönelik yapılıyor. 

Bunun yanı sıra, çeşitli endüstrilere yönelik olarak enerji verimliliğinin oluşturulması, gıda sektörüne yönelik olarak sağlıklı stoklama ve iklimlendirme çözümleri sunması anlamında, ürünlerimizin hitap ettiği kitleyi genişletmemiz mümkün. Ürün gamımızdaki diğer ürünlerle hedeflediğimiz ana alanları özetlemek gerekirse, bina yükünü yüzde 70 azaltmak, tarihi eserlerin onarımım gerçekleştirmek, akustik uygulamalar, nakil hatları ve borulardaki ısı kaybını önlemek ve atalarımızın kerpicini günümüz konforuna taşımaktan bahsedebüiriz." Ödüllü proje Satış ve üretimde 2014 yılı itibariyle, geçen yıla oranla yüzde 90'm üzerinde bir artış yakaladıklarından bahseden Arif Yüce, Türkiye'de inşaat sektöründe kaydedilen gelişmelere paralel olarak 2015 yılı rakamlarının, 2014 yılının artış hızından daha yüksek değerlere ulaşacağı öngörüsünde bulundu. İsparta TED Koleji Kompleksi'ne, kısa bir süre önce, markaları Styronit ürünleri kullanılarak, 18 bin metrekare dış yüzey ve 45 bin metrekare iç yüzey uygulaması ile yalıtım sorununa yeni ve konforlu bir çözüm getirdiklerini anlatan Yüce, "Gayrimenkul ve inşaat sektörünün en iyi projelerinin taçlandırıldığı Sig'n of City Awards 2014'te en iyi eğitim dalında ödüle layık görüldü. İsparta Ted Koleji Kompleksinde Styronit'le yapılan izolasyon sıvasının üzerine doğrudan kireç uygulaması yapılarak nefes alma özelliğinin korunmasına ve doğallığa katkıda bulunulmuştur" dedi. 


Dünya