Yapı Kredi konut kredisi faizlerinde indirim!

Yapı Kredi konut kredisi faizlerinde indirim!

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faizlerinde bir indirim daha uyguladı. Banka son indirimi ile konut kredisi faiz oranlarını 6 puan daha düşürdü...


Yapı Kredi Bankası bugün itibariyle konut kredisi faizlerinde bir indirim daha gerçekleştirdi. Banka 28 Ağustosta yüzde 1.35 olarak uygulamaya başladığı konut kredisi faizlerini 6 puan daha düşürerek yüzde 1.29’a çekti.

Yapı Kredi Bankası tutar sınırı olmaksızın 10 yıl vadeye dek yüzde 1.29 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Bankanın konut kredisi kampanyasından yararlanabilmek için Hayat Sigortası, BES ve Vadeli Mevduat opsiyonel ürünlerinden en az biri ve zorunlu çapraz ürünlerin alınması gerekiyor. Bankanın zorunlu uyguladığı çapraz ürünler Yapı Kredi Banka Kartı,Bireysel İnternet Bankacılığı&Mobil Bankacılık Üyeliği, Kredi Kartı, 2 adet Otomatik Fatura Ödeme Talimatı, Esnek Hesabı.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Yapı Kredi Bankası’ndan güncel faiz oranları ile 100.000 TL tutarda 10 yıl vade için konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık taksitleri yaklaşık 1.650 TL oluyor. Vade sonunda kredi için masraflar hariç yapılan toplam geri ödeme ise 197.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Masrafları

Yapı Kredi konut kredisine ek olarak 750 ile 2000 TL arasında ekspertiz ücreti, 185 TL ipotek tesis ücreti ve 150.000 TL konut kredisi için 750 TL kredi tahsisi ücreti talep ediyor