Yassıada'daki yapılaşma protesto edildi!

Yassıada'daki yapılaşma protesto edildi! Yassıada'daki yapılaşma protesto edildi!

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul İl Yönetimi ve çok sayıda partili Yassıada'daki doğa katliamını protesto edecek.CHP İstanbul İl Başkanlığı Çevre ve Doğa Hakları Komisyonu, Yassıada’nın imara açılmasını protesto etmek amacıyla bugün Yassıada’ya çıkarma yapacak.  


Kabataş’tan ve Kartal’dan hareket edecek vapurlarla Yassıada’ya gidecek CHP heyetinde Grup Başkanvekili Engin Altay, İl Başkanı Cemal Canpolat, il başkan yardımcıları, milletvekilleri ve çok sayıda partili yer alacak. 


CHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: 


"Doğal ve tarihi dokusu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan Yassıada’da inşaat faaliyetleri tüm hızıyla sürüyor. 


Adada otel, restaurant, konaklama tesisi yapılmasının önünü açan imar planlarıyla Yassıada başta olmak üzere Marmara Denizi’ndeki tüm adalar ranta açılacak. 


CHP İstanbul İl Başkanlığı olarak Çevre ve Doğa Hakları Komisyonu da Yassıada’nın imara açılarak rant alanı haline getirilmesini protesto etmek için Yassıada’da kitlesel bir eylem gerçekleştireceğiz"  


CHP heyeti, 4 Haziran Cumartesi saat 10.30’da Kabataş; saat 11.00’de ise Kartal İskelesi’nden hareket edecek vapurlarla Yassıada’ya gidecek ve adadaki doğa tahribatıyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirecek.Düzgün Gazete