01 / 02 / 2023

Yeni Ulus Meydanı'nda sondaj çalışmaları başladı!

Yeni Ulus Meydanı'nda sondaj çalışmaları başladı!

Ankaralıların ilk defa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’dan duyduğu ve öncelikli projeler arasında bulunan “Yeni Ulus Meydanı Projesi” için sondaj çalışmaları başladı.Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, “Söz verdiğimiz gibi…” sloganıyla, vatandaşlar ve sivil toplum örgütleriyle yaptığı görüşmelerin ardından ortak akılla imkanlar ölçüsünde inşa edilen ve en büyük yayalaştırma projelerden biri olarak gösterilen “Ulus Meydan Projesi” sayesinde Ankara, yeni bir meydana kavuşacak.

İLK ETAPTA 10 NOKTADA SONDAJ TAMAMLANDI

Başkan Mustafa Tuna’nın, “Ankara’mıza yakışır bir meydan yapacağız” yönündeki açıklamasının hemen ardından sondaj çalışmaları başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile  Ankara  Büyükşehir Belediyesi ortaklığında başlatılan çalışmalar kapsamında ilk etapta 10 noktadaki sondaj çalışması tamamlandı.

Ulus ve çevresindeki bölgenin alt yapısını gün yüzüne çıkaracak olan sondaj çalışmalarının birincisine Melike Hatun Camii önü ve Adnan Saygun Caddesi’nden başlandı. 

TOPLAMDA 80 NOKTADA SONDAJ YAPILACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ve alt yapı desteği sağladığı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen sondaj çalışmaları Ulus ve çevresinde toplam 80 ayrı noktada gerçekleştirilecek.

İki ay boyunca sürmesi planlanan sondaj çalışmalarını yolları araç trafiğine kapatmadan sadece şerit kapatma yöntemiyle yaptıklarını söyleyen Ankara Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, “Ulus Meydan düzenlemesi ve yayalaştırma çalışmaları kapsamında başladığımız sondaj çalışmalarıyla bölgenin su, atık su ve yağmur suyu gibi tüm alt yapısını inceleyip, uygulama projelerini belirleyeceğiz” dedi.

Sondaj çalışmalarının ikinci etabının da Çankırı Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nda yapılacağını söyleyen yetkililer, “Böylece etap etap 80 noktada çalışma yapmış olacağız” dedi.
Geri Dön