22 / 09 / 2023

Yeni yılda SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zamlı maaşları ne kadar olacak?

Yeni yılda SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zamlı maaşları ne kadar olacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı enflasyon tahminine göre yüzde 5.4 olacak. Buna göre maaşlarda 344 liraya varan artış yaşanacak. Peki, emekli maaşlarına yapılacak Ocak zammı ile birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin güncel maaşları ne kadar olacak?2021'in Ocak ayında milyonlarca kişinin maaşı artacak. Bunların başında da emekliler geliyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Ocak'ta, 2020'nin ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak. Bu nedenle veriler merakla beklenirken, ipuçları da gelmeye başladı.

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; Merkez Bankası'nın Eylül ayı beklenti anketindeki enflasyon tahminleri, zam oranı için ilk ipucunu verdi. Ekonomistlerle yapılan beklenti anketinde, 2020 yılı enflasyon tahmini yüzde 11.46 çıktı. Bu tahmine göre; ikinci 6 aylık enflasyon yani SSK ve Bağ-Kur'luların zam oranı yüzde 5.4 olacak.

Bu tahmin gerçekleşirse SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde 344,27 liraya varan artış gerçekleşecek. En yüksek aylık net 6 bin 375 lira 37 kuruştan, 6 bin 719 lira 64 kuruşa çıkacak.

Yeni yılda SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zamlı maaşları ne kadar olacak?

 

Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön