Yenikent Şehir Ormanı’nda eğitim kompleksi çalışmalarına başlandı!

Yenikent Şehir Ormanı’nda eğitim kompleksi çalışmalarına başlandı!

Yenikent Şehir Ormanı’nda Yaşayarak Öğrenme ve Macera Parkı içerisindeki parkurların yapımını tamamlayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kapalı eğitim alanı için çalışmalarına başladı. Eğitim alanının kısa süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor...Yenikent Şehir Ormanı’nda Yaşayarak Öğrenme ve Macera Parkı içerisindeki parkurların yapımını tamamlayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kapalı eğitim alanı için çalışmalarına başladı.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilikte bir ilki gerçekleştirdiği Yaşayarak Öğrenme ve Macera Park projesinde kapalı eğitim alanlarının inşası başladı. Yenikent Şehir Ormanı içerisinde macera parkurlarının yapımını tamamlayan Büyükşehir, kapalı eğitim alanlarını da kısa süre içerisinde inşa ederek, eğitim kompleksini hizmete açmayı hedefliyor. Büyük ölçüde tamamlanan proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “12-18 yaş grubundaki çocuklarımızın spor aktivitelerini yerine getireceği kompleksimizin kapalı eğitim alanlarını inşasına başladık” dedi.


Kompleksin taşıdığı özellikler ile Marmara Bölgesi’nde ilk olacağını belirten Yüce, “Ana eğitim alanında yer alan güven duvarı, tırmanma kulesi, ağaç yolu, çoklu yürüme parkuru, dev merpen ve ağaç basamak gibi ekipmanlar ile çocuklarımıza kendilerine olan güvenlerini ve sosyal ilişkilerindeki motivasyonlarını arttırıcı eğitimler verilecek. Ayrıca tamamen ahşap malzemeler kullanılarak inşa edilecek kapalı eğitim alanında; müzik, güzel sanatlar, fotoğrafçılık, el sanatları ve sağlık kursu gibi ara eğitimler verilecek” diye konuştu.Akit Haber