02 / 07 / 2022

Yeşildağ İnşaat Darülacezenin karşısında 105 milyon TL'lik dönüşüm yapıyor!

Yeşildağ İnşaat Darülacezenin karşısında 105 milyon TL'lik dönüşüm yapıyor!

Kağıthane artık kentsel dönüşümle yapılan konut projeleriyle de dikkat çekiyor. Yeşildağ İnşaat, İstanbul'da Darülaceze'nin karşısında Mari Rezidans adıyla yaptığı projesini satışa çıkardı. Projede 140 daire yer alıyor.
Kağıthane'de 1000'den fazla konutun yapımını gerçekleştiren Yeşildağ İnşaat, bölgenin özel sektör tarafından yapılan ilk kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdi. 


Ofis projeleriyle gündeme gelen Kağıthane artık kentsel dönüşümle yapılan konut projeleriyle de dikkat çekiyor. Bölgede uzun zamandır faaliyetlerini sürdüren Yeşildağ İnşaat, İstanbul'da Darülaceze'nin karşısında Mari Rezidans adıyla yaptığı projesini satışa çıkardı. E-5 aksı üzerinde yer alan 25 milyon TL'lik projede 140 daire yer alıyor. 

Ağırlıkla Kağıthane, Şişli, Beşiktaş bölgelerinde iş yaptıklarını söyleyen Yeşildağ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altan, 2007 yılında Yeşildağ adını aldıktan sonra da tümüyle Kağıthane bölgesine odaklandıklarını kaydetti. Altan, ilçede özellikle E-5 aksı üzerindeki Çağlayan, Gürsel ve Talatpaşa bölgelerinde konut yapımına ağırlık verdiklerini söyleyerek "Burada 40-50 konutluk projelerle 1000 üzerinde konut inşa ettik" dedi. 


Yeşildağ İnşaat, bu projelerden sonra bölgede özel sektör tarafından yapılan ilk ada bazındaki projesine başladı. Darülaceze'nin karşısında E-5 sınırındaki Talatpaşa mahallesinde eski yapılann yıkılmasıyla 140 daireden oluşacak iki rezidansın temelleri atıldı. Altan, "Bugün ise 25 milyon TL'lik Meri projemizle Kağıthane'de ada bazlı dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Böylece özel şirket olarak ada bazlı dönüşüm yapan ilk özel şirket olduk. Dönüşüm yaptığımız alanda ada bazındaki 15 arsada 32 bina yer alıyordu. Burada ki 67 varisi bir araya getirdik. Bölgede çalıştığımız için vatandaşa bir güven vermiştik. Bu nedenle 1.5 yılda anlaşmaya vardık ve projeye başladık" diye konuştu. Ada bazında çözümle yüzde 30 imar artışı kazandıklannı ifade eden Altan şunları söyledi: "Bu bize cazip gelen kısımdı. 2 bin 500 metrekarelik bir alan elde ettik. Etaplar halinde bu projemize devam Üç ofis projesi yapıyor Konutun yanı sıra Kağıthane'de ofis projeleri de yaptıklarını anlatan Altan, üç ofis projesinin Çağlayan Adliyesine 300 ile 500 metre mesafede yer aldığını söyledi. Bunlardan 40 ofis ve 3 mağazanın olduğu projede kaba inşaatın bittiğini, 25 ofis ve 4 mağazalık bölümde ise faaliyetin başladığını aktaran Altan. 

"Yine 25 ofis ve 4 mağazanın bulunduğu projede ise inşaat yeni başladı" dedi. Altan. yaklaşık 90 ofis ve 11 mağazanın olduğu projeleri ise sattıklarını söyledi. 


140 daireyi iki blokta toplayarak arazinin yüzde 60'nı ise yeşil alana ayırdık." Metrekaresi 3.500 TL'den başlıyor Mari Rezidansla bölgenin üst tabakasına hitap ettiklerini kaydeden Altan, 4 ay önce başlayan inşaatın kabasının yüzde 40'ından fazlasını tamamladıklarını söyledi. Büyük dairelerin yer aldığı projenin tümüyle aile konseptine uygun olduğunu belirten Altan, "Projede 2+1 daireler 100 metrekareden başlıyor. 3+1'ler ise 115 ile 135 metrekare arasında. Metrekare fiyatlarının şerefiyesine göre 3 bin 500 TL ile 5 bin TL olduğu projemizde, daire fiyatları 390 bin TL Ue 740 bin TL arasında. Mari Rezidansın yüzde 25'ni sattık" bilgisini verdi. 

2014 yılın sonunda teslim edeceklerini dile getiren Altan, projenin teslim döneminde projenin yüzde 40 ila 50 arasında pirim yapacağını öngördüklerini kaydetti. Boğaz Köprü'sünden Haliç'e kadar uzanan E-5 aksında metrekare fiyatlarının 5 bin dolar ile 15 bin dolar seviyesinde olduğunu dile getiren Altan, aynı aksta yer alan projelerinin ise 2 bin 500 dolar seviyesinde olduğunu kaydetti. 


2 yıl içinde bu rakamm 5 bin dolar seviyesine çıkacağını söyleyen Altan, projenin Uk etabında havuz dışında diğer fitness, spor salonu, sauna, Türk hamamı, sinema salonlan, çok amaçlı toplantı salonları gibi, sosyal alanlara ve kapalı otoparka yer verdiklerini kaydetti. Bir yü sonra başlayacak ikinci etapta 300 daire, 150 rezidans, 200 odalı bir otel yer alacak. İkinci etapta ise 160 hak sahibiyle anlaştıklarını aktararak, 80 müyon TL'lik ikinci etabın proje çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Altan, 5 yılda Kağıthane'de 3 bin yeni konut daha kazandırmayı planladıklarını açıkladı. 


Dünya