Yeşilyurt Kültür Merkezi'nin inşaatı tam gaz!

Yeşilyurt Kültür Merkezi'nin inşaatı tam gaz! Yeşilyurt Kültür Merkezi'nin inşaatı tam gaz!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar’da inşaatına başlanan Yeşilyurt Kültür Merkezi çalışmalarını yerinde denetledi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Kentteki çalışmalarına son sürat devam eden  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, kentin kültürel altyapısını güçlendirmek için kurduğu sosyal tesislere bir yenisini daha ekliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, don olarak Karabağlar ilçesinde hayata geçirilen“Yeşilyurt Kültür Merkezi”nin hızla süren çalışmalarını yerinde denetleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tesisin iksa ve hafriyat çalışmalarının tamamlandığını söyledi. İzmir Yeşilyurt Kültür Merkezi’nin çatısına 75 kw gücünde fotovoltaik panel kurulacağını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, kurulacak paneller sayesinde kompleksin aydınlatma ihtiyacının tamamı karşılanacağını belirtti.

Fore kazık ve ankraj imalatları tamamlandı


İzmir Yeşilyurt Kültür Merkezi çalışmalarında 185 adet fore kazık imalatı yapımı ve 336 adet ankraj imalatları tamamlandı. Temel alt kotunun hafriyatının tamamlandığı kısımlarda ise grobeton imalatlarına da başlanıldı. Yalıtım ve koruma betonu işleri tamamlandıktan sonra radye temel imalatlarına başlanacağı belirtildi.

306 kişi kapasiteli salon


Yeşilyurt Kültür Merkezi, 153 araç kapasiteli kapalı otoparka da sahip olacak. Ayrıca Kültür Merkezi’nde 306 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, fuaye ve sergi alanı, seminer salonu, atölyeler, kafeterya, idari birimler, açık alan düzenlemeleri, park, meydan, çocuk oyun alanı ve açık sinema alanı yer alacak.

Yeşil doku korunuyor


Proje kapsamında oluşturulacak tesisle birlikte mevcut yeşil doku ve ağaçlar da korunacak. Buradaki park alanında oyun duvarı, modern çocuk oyun elemanları, engelli oyun alanı, süs havuzu, yaya yürüme yolları, oturma dinlenme elemanları, seyir amfisi, oyun tepeleri yer alacak. Sevgi yolu ve park arasında ise amfi şeklinde oturma alanları, dinlenme ve seyir amaçlı merpenler de inşa edilecek.
 

pus