Diyarbakır Dini Kültür Merkezi’nin inşaatı tamamlandı!

Diyarbakır Dini Kültür Merkezi’nin inşaatı tamamlandı!Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mart ayında temelini attığı Dini Kültür Merkezi’nin inşaatını tamamladı. Din Alimleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’yle (DİAYDER) ortak projelerin yürütüleceği merkezin bu ay sonunda hizmete açılması hedefleniyor.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mart ayında temelini attığı Dini Kültür Merkezi’nin inşaatını tamamladı. Din Alimleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’yle (DİAYDER) ortak projelerin yürütüleceği merkezin bu ay sonunda hizmete açılması hedefleniyor.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen Daire Başkanlığı, bölgede din alimlerinin yetişmesine kılavuzluk edecek Dini Kültür Merkezi’nin inşaatını tamamladı.


Mart ayında temeli atılan ve 1 milyon 213 bin 900 liraya mal olan Dini Kültür Merkezi’nde, kadın ve erkek taziye evi, yemekhane, misafirhane, mescit ve idari alanlar bulunuyor. Dört kattan oluşan merkezde, Din Alimleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’yle (DİAYDER) ortak projeler yürütülerek, kadın ve erkek din alimlerinin yetiştirilmesi amaçlanıyor. Merkezin içinde tefrişat çalışmaları devam ederken, açılışın bu ay sonunda yapılması hedefleniyor.


Sevinç: Merkezde ortak projeler yürüteceğiz


Konuyla ilgili bilgi veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, bu yıl temeli atılan Dini Kültür Merkezi’nin inşaatının tamamlandığını söyledi.


Dini Kültür Merkezi’nin içinde tefrişatla ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Sevinç, “Dini Kültür Merkezi, yaklaşık 1700 metrekarelik bir kapalı alana sahiptir. İçerisinde mescidimiz, taziye evimiz bulunuyor. Dini işlerle ilgili yapılan bu merkez, özellikle din alimleri yetiştirme konusundaki çalışmalara ev sahipliği yapacak. Özellikle de Din Alimleri Derneğimizle birlikte ortak yürüteceğimiz projeler kapsamında bu merkezimizi kullanacağız.” dedi. Sevinç, Dini Kültür Merkezi’ni bu ay sonunda hizmete açmak için çaba harcadıklarını sözlerine ekledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi