30 / 05 / 2023

Denizli Yaşam ve Kültür Merkezi'nin inşaatı tamamlanıyor!

Denizli Yaşam ve Kültür Merkezi'nin inşaatı tamamlanıyor!

Denizli Büyükşehir Belediyesi kentin sosyal ve kültürel hayatına yeni bir nefes getirmek amacıyla bir süre önce inşaatına başladığı Yaşam ve Kültür Merkezi'nin inşaatı tamamlanıyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kentin sosyal ve kültürel hayatına yeni bir nefes getirecek Denizli Büyükşehir Belediyesi Yaşam ve Kültür Merkezi projesinde sona gelindi. 


İstiklal Caddesi üzerindeki eski vali konağının bulunduğu alanda tamamlanma aşamasına gelen Yaşam ve Kültür Merkezi 4 bin 221 metrekare alana sahip olacak. İki adet kafeteryanın bulunacağı Yaşam ve Kültür Merkezi'nde, biri pilates salonu olmak üzere toplam 2 adet spor salonu bulunacak. El becerilerinin yapılacağı ve sergileneceği 4 adet atölye de projenin içerisinde olacak. 


Denizli Yaşam ve Kültür Merkezi'nin betonarme imalatlarının tamamlandığı kaydedilirken, elektrik tesisatlarının devam ettiği, kısa süre içinde de peyzaj çalışmalarına başlanacağı ifade edildi. 


İnşaat alanını ziyaret ederek bir süre çalışanlarla sohbet eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman konuyla ilgili olarak, "Merkezimizde kafeterya, spor salonları ve çeşitli kurslar düzenleyebileceğimiz atölyelerimiz olacak. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın yürüme mesafesinde olan bu tesisle önemli bir ihtiyacı daha karşılamış olacağız.Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.Denizli Büyükşehir Belediyesi

Geri Dön