Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi'nin inşaatı tamamlandı!

Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi'nin inşaatı tamamlandı! Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi'nin inşaatı tamamlandı!

Serinhisar ilçesinin modern bir sosyal ve kültürel tesise kavuşması amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin inşa ettiği Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi'nin inşaatı tamamlandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bir süre önce inşaatına başladığı ve ilçenin modern bir sosyal ve kültürel alana kavuşması amacıyla inşa ettiği Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi tamamlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Serinhisarlıların sosyal ve kültürel birçok ihtiyacını karşılayacak binanın birçok fonksiyonu mevcut. Toplamda 4 bin 700 metrekare kapalı alana sahip olan Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi'nde çok amaçlı salon, kafeterya, 6 adet atölye, 5 adet işyeri, 6 adet ofis ve 2 adet spor salonu bulunuyor. Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi’nin kısa bir süre sonra hizmete alınacağı belirtilirken, başta gençler olmak üzere Serinhisarlılar çok fonksiyonlu sosyal bir tesise kavuşacak. 

"Her yaştan vatandaşa hitap edecek"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir ile birlikte "Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak" dediklerini belirterek, "Serinhisar’ın en önemli ihtiyaçlarından biri olan sosyal ve kültürel tesis talebini Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirmenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz" dedi. Tesis içerisinde yer alan atölyeler ve spor salonlarının her yaştan vatandaşa hitap edeceğini ifade eden Başkan Osman Zolan, "Tesisimiz içerisinde yer alan atölyeler, spor salonları ile gençlerimiz ve hanım kardeşlerimiz bu tesislerde üretmenin, öğrenmenin ve spor yapmanın keyfini yaşayacak. Kısa süre içerisinde hizmete girecek tesisimiz Serinhisarımıza, Denizlimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.