09 / 08 / 2022

Yozgat Hayvan Hastanesi ve Borsası için arsa tahsisi!

Yozgat Hayvan Hastanesi ve Borsası için arsa tahsisi!

Tarım ve Orman Bakanlığı, Yozgat'ta kurulacak Hayvan Hastanesi ve Borsası için tahsis talebi istenen mera alanına onay verdi.Yozgat'ta inşa edilecek Hayvan Hastanesi ve Borsası için tahsis talebi istenen mera alanına Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından "onay" verildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, yaptığı açıklamada, Yozgat'ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi yönünde çalışmaların sürdüğünü, hayvancılığın gelişmesi açısından önemli olan Hayvan Hastanesi ve Borsası için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

56 bin metrekare alan üzerinde yer alacak ve yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak Hayvan Hastanesi ve Borsası Projesi'nin, idari bina, karantina bölgesi, padoklar, hayvan hanı, misafirhane, kesimhane, laboratuvar, yemlik, atık depolama alanı ve atık su alanı birimlerinden meydana geleceğini söyleyen Başer, şu ifadeleri kullandı:

"Doğudan batıya yol güzergahı kesişme noktasında bulunan Çalatlı mevkisinde kurulacak Hayvan Hastanesi ve Borsası, ilimiz için çok önemli. Proje, gerek fiziki büyüklüğü gerekse konumu itibarıyla stratejik bir noktada yer alıyor. İlçeler dahil çevre illere de hitap edecek proje, Yozgat'ı hayvancılık yönünden cazibe merkezi haline getirecektir."