Çukurova Balkon

Yücel Çelikbilek: Beykoz’un imarının iyi olması çaba sarf ediyoruz!

Yücel Çelikbilek: Beykoz’un imarının iyi olması çaba sarf ediyoruz! Yücel Çelikbilek: Beykoz’un imarının iyi olması çaba sarf ediyoruz!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in imar ve mülkiyet çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirmek için düzenlediği toplantılar bu hafta Çengeldere'de gerçekleştirildi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in imar ve mülkiyet çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirmek üzere her hafta bir mahallede gerçekleştirdiği Halk Meclisi Çengeldere’de yapıldı. Beykoz Belediyesi'nde yer alan habere göre, Çengeldere Yeşildere Cami Lokali’nde gerçekleştirilen Halk Meclisi’nde belediye başkan yardımcıları da vatandaşların sorularını yanıtladı. Toplantıda birim müdürleri, meclis üyeleri ve başkan danışmanları da yer aldı.

 

Eyüp Salih Elmas: “Elmalı Havzasında Yapılaşmanın İyileştirilmesi İçin Çalışmalar Başladı”

 

Çavuşbaşı’nın Elmalı Havzası özelinde yaşadığı sorunları aşmak için gayretle çalıştıklarını belirten Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas: “Çavuşbaşı’nın Elmalı havzasına  komşuluğundan dolayı kısıtlamaları var. Bununla ilgili çalıştayımız ses getirdi.  Ankara düzeyinde içme suyu havzası üst yönetmeliği revizyon gördü. Bu İSKİ’nin içme suyu yönetmeliğini iyileştirmesi adına bir dayanak oluşturuyor. Belediye Başkanımızın girişimleriyle Orman ve Su İşleri Bakanımızla bu iş görüşüldü. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İSKİ ve Beykoz Belediyesi istişare halinde Elmalı Havzası özelinde yapılaşmanın iyileştirilmesi adına özel hüküm belirleme çalışmalarına başladı.” diye konuştu.

 

Başkan Yücel Çelikbilek: “Doğal Sitin Kalkması İçin Girişimlerimiz Sürüyor”

 

Beykoz’un kendine has yapısından dolayı imar ve mülkiyetin süreç aldığını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek konuyla ilgili olarak, “Beykoz’un imarının iyi olması için gayret sarf ediyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu konuda bizi bir toplantıya çağırdı. Ekibimle birlikte gittim görüştüm. Beykoz’da imar vermek kolay değil. 2/B’ler 31 yılda çözüldü. 1 yıl sonra hemen imar çıkmaz. İlçemizin tamamı 1995 yılında doğal sit ilan edildi. Halen daha düzeltemiyoruz. Bakanlık heyetleri ilçemizde doğal siti inceliyorlar, iyileştirmeye çalışıyorlar. Bunların hepsi zaman istiyor. Bir bölgenin gelişmesi imarına bağlıdır. İlçemizde mülkiyet bitti, sıra imara geldi. İlçe sakinlerimizin yıllardır beklediği imara kavuşması için ilgili kurumlar nezdinde girişlerde bulunuyor, canla başla çalıyoruz. ” dedi.

Başkan Yücel Çelikbilek Halk Meclisi’nde vatandaşlardan belediye hizmetleriyle ilgili gelen soruları da yanıtladı.