Zam gelmeden ev sahibi olmak isteyenler elini çabuk tuttu!

Zam gelmeden ev sahibi olmak isteyenler elini çabuk tuttu! Zam gelmeden ev sahibi olmak isteyenler elini çabuk tuttu!

Yıl sonu zamlarından etkilenmek istemeyen konut yatırımcıları gayrimenkul yatırımında acele ediyor. Görüntülü gayrimenkul gezdirme uygulaması ile alım konusunda ön karar alanlar işlemleri e-tapu üzerinden yapılıyor.Gayrimenkul danışmanlığı sektörünün yerli ve öncü markaları arasında yer alan Kristal Türkiye’nin ilanlarında beğendikleri gayrimenkulü görüntülü gezmek isteyenlere, gayrimenkul danışmanları  “Görüntülü gayrimenkul gezdirme uygulaması” ile hizmetler sunuyor. Görüntülü gayrimenkul gezdirme uygulaması ile alım satım hakkında ön karar alanlar işlemlerini e-tapu ile yapabiliyor. Gayrimenkul yatırımını hızlandıranların büyük yüzdesini yıl sonu zamlarından etkilenmek istemeyen konut yatırımcılarından meydana geliyor.

“GÖRÜNTÜLÜ EV GEZDİRME HİZMETİMİZE TALEP YÜZDE 200 ARTTI”

Kristal Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Emrah Özdemir, “Kristal Türkiye olarak üstün ve sürdürülebilir bir anlayış ile hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızın kesintisiz hizmet almaları için kesintisiz olarak işimizin başındayız. Salgın döneminde yüz yüze ev ya da arazi gösterimlerimizin oranı yüzde 80 azaldı fakat hızlıca devreye aldığımız görüntülü ev ya da arazi gezdirme hizmetimize talep yüzde 200 arttı. Yıllardır gerçekleştirdiğimiz alıcı-ile satıcının danışmanlık rehberliğinde bir araya geldiği “KR Ring” uygulamamızı pandeminin başladığı mart ayından beri online olarak tüm dünyaya açık şekilde gerçekleştiriyoruz. Teknoloji destekli danışmanlık hizmetimiz ile satışa dönen işlem sayımız oldukça yüksek. Yüz yüze ev gösterimlerimizde de hem gayrimenkul danışmanı hem de evi yakından görmek isteyen danışanlarımızın sağlığı için önce profesyonel hizmet alarak konutta dezenfekte işlemi gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

YABANCI YATIRIMCI “GÜVEN” ESASIYLA YATIRIMI SÜRDÜRÜYOR

Salgının ticarette “güven”in esas olduğundan bahseden  Mustafa Emrah Özdemir, “Kristal Türkiye olarak, portföyümüzde yer alan, bizi tanıyan ya da tanıyanların tavsiyesi ile yurtdışından da talepler alıyoruz. Özellikle Almanya, İngiltere, Belçika ve Fransa’dan bizlere ulaşıyorlar. Türkiye’de gayrimenkul almak isteyen yabancı
yatırımcılarımız da görüntülü görüşmeler yapıyoruz, bizlere duydukları “güven” ile yatırımlarını sürdürüyorlar. Yaz döneminde özellikle yabancı yatırımcıya yönelik satışlarımızın artacağını öngörüyoruz. Bu yıl da pandemi olsa dahi bizlerle yıllardır alım-satım süreçlerini gerçekleştiren, “güven” esaslı hizmeti tanıyan yabancı yatırımcı gayrimenkul alımında Türkiye’den vazgeçmeyecektir. Bir yandan da girişimcilerimize desteklerimizi sürdürüyoruz. Kristal Türkiye olarak girişimcilerimiz ile birlikte büyüyoruz, girişimcilerimize de yatırımcılarımıza da kazandırma amacıyla iş modellerimizi ve eğitimlerimizi sunmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Yıl sonunda markalı konutlarda inşaat maliyetlerinin yansıtılması nedeniyle yüzde 40 zammı kaçınılmaz olduğundan bahseden Kristal Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Emrah Özdemir, “Salgın nedeniyle ikinci el konutlarda fiyat artışı ya da düşüşü yaşanmadı, yıl sonunda yine ikinci el konutlarda da zam beklentisi yüksek. Bu da eğer yatırımınızı gayrimenkulden yana kullanıyorsanız salgın döneminde ev ya da arazi bakma sürecinde olmayı zorunlu kılıyor. Bizler de Kristal Türkiye olarak tüm teknolojilerimizi danışmanlarımız ile birlikte yatırımcılarımızın hizmetine sunuyoruz” diye konuştu.

Tapuda 'e-Devlet' dönemi!

Konut alacaklar evleri maskeli ya da görüntülü geziyor!

Gayrimenkul sektöründe görüntülü satış dönemi!