Zihni Şahin: Samsun'a yapılan yatırımların destekçisiyiz!

Zihni Şahin: Samsun'a yapılan yatırımların destekçisiyiz!


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada, "Samsun'a yapılan yatırımların destekçisiyiz" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada, Samsun’da topyekûn bir birlik ve beraberlik anlayışına sahip olmak gerektiğini dile getirdi.

Başkan Zihni Şahin, Samsunlu sanayici ve iş adamları ile birlikte Amisos Restoran’da kahvaltıda görüştü. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, daha fazla yatırım ve istihdam için Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak her desteğe hazır olduklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Vatandaşımızın en önemli ihtiyaçları olan yol, su ve altyapı çalışmalarının yanında sanayici arkadaşlarımızın da yatırımlarını büyüterek kentimiz ekonomisine katkılarını arttırmasını hedefliyoruz. Biz kentimize yapılan her yatırımın yanındayız. Yatırım yapan firmalardan tek isteğimiz var. O da Samsun ekonomisini ayakta tutmak için daha büyük işlere imza atmaları. Açılan fabrikalar için yaptığımız çalışmalar dolaylı yollardan istihdama ve üretime vesile oluyor. Üretim arttıkça yüzümüz güler, refah seviyemiz yükselir. O yüzden çok çalışmalıyız, çok üretmeliyiz” diye konuştu.

ŞEHRİMİZ İÇİN ÜLKEMİZ İÇİN BİRLİKTELİK ÖNEMLİ

Başkan Şahin, sanayicinin kazanmasını ülkenin kazanımı olarak gördüğünü de söyleyerek topyekûn bir birlik ve beraberlik anlayışına sahip olmak gerektiğini belirtti. Başkan Şahin, "Sanayicinin kazanması, sanayicinin giderek işini büyütmesi ülkenin kazanması hatta insanlığın kazanmasıdır diye düşünüyorum. Refahın artması demek insanlığın kazanması demektir. Bu yüzden birbirimizin ortak aklına, tecrübelerine çok ihtiyacımız var" dedi.