Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır? Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası hafta başı itibariyle daha kullanılmış ve ödeme güçlüğü yaşanan kredilerde borç erteleme uygulamaya başladı. Pek Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır?Ziraat Bankası coronavirus ekonomiye oluşturduğu risklerin azaltılması ve mali yapısı bozulan bireysel yada tüzel müşterilerin en az hasarla sürec atlatabilmesi için kamu bankaları ile beraber destek paket açıkladı.

Kredipazarı'nda yer alan habere göre; banka bu kapsamda en çok etklenen sektörlere 12 aya kadar ve bireysel müşteriler için de altı aya kadar kredilerinde faizsiz anapara ödemesiz şekilde erteleme yapacağını bildirdi. Ayrıca ek finansman ihtiyacı olan tüketiciler için de finansman kanallarını açık tutacağını belt.

Personel maaşlarını Ziraat Bankası’ndan ödeyen işverenlerin ödemelerinde zorlanması halinde personel çıkarmamak şartıyla maaşlarını ödemeler için kredi kullandıracağını da açıklayan banka pek çok ekonomik kolaylık sağladı.

Peki Ziraat Bankası’ndan konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi olan bireysel müşteriler ödemelerini nasıl erteleyebilecek?

Banka 31 Mart itibariyle ödemelerinde güçlük yaşayan müşterilerin bildirimde bulunması halinde altı aya kadar kredi taksitlerini erteliyor. Banka talep edilmesi halinde ertelemenin yanında konut kreds çn azam 180 aya, ihtiyaç kredisi için ise 60 aya kadar yeniden kredi yapılandırma fırsatı sunuyor.

Söz konusu işlem şu an için sadece Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştiriliyor. Son dönemde coronaviruse karşı alınan tedbirler dahilinde bankaların çalışma saatlerinde değişikliğe gelse de Ziraat Bankası sabah 09.00 akşam ise 17.00 saatler arasında çalışmaya devam ediyor.