Zonguldak Kozlu Stadyumu'nun tribünleri yıkımalı!

Zonguldak Kozlu Stadyumu'nun tribünleri yıkımalı! Zonguldak Kozlu Stadyumu'nun tribünleri yıkımalı!

Zonguldak İl Koordinasyon Toplantısı gündeminde Zonguldak'tan Alaplı'ya kadar yapılması planlanan yol projesine engel olan Kozlu Stadyumu tribünlerinin yıkılması yer aldı.Zonguldak İl Koordinasyon toplantısına katılan Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, Zonguldak'tan Alaplı'ya kadar yapılması planlanan "Zonguldak Ereğli Yolu Projesi" için Kozlu Stadyumu tribünlerinin yıkılmasını gündeme getirdi. 


Zonguldak İl Koordinasyon toplantısına katılan Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi Zonguldak'tan Alaplı'ya kadar olan "Zonguldak Ereğli Yolu Projesi" alanında bulunan ve yapılacak olan projenin gecikmesine neden olan Kozlu Stadının tribünlerinin yıkımı konusunu gündeme getirdi. Yeni tribün yapılmasının taahhüdünü verdiklerini belirten Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, Vali Yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz'den destek istedi. 


ÖZENDİ: "TALEP EDİLEN TRİBÜN BİRAZ DAHA MALİYETLİ OLACAK" 

Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi ; "Kozlu stadyumunun olduğu kesimde bizim geoduvar imalatımız olacak. O imalatımızı yapabilmemiz için şuandaki yol tarafındaki tribünleri kaldırmamız gerekiyor. Bizim duvarımızı o tribünlerin ortasına kadar geliyor. O yolu bölünmüş yol haline getirebilmek için Gençlik Spor İl müdürlüğü ile görüştüm, tribünlerin olduğu alan zaten milli emlaka aitmiş. Yani hazine arazisi. Gençlik spor il müdürlüğüne tahsisi iptal edilecek. Karayollarına dönecek. Onu bizim arkadaşlarımız halledecekler. Ayrıca biz süreci hızlandırmak için Karayolları olarak yeni tribün inşaatı yapmayı da taahhüt ediyoruz. Yalnız orada biraz anlayış bekliyoruz Sayın Müdürümüzden. Mevcut tribünün maliyetini çıkarttıran arkadaşlarımız şuanda bizim yıkıp da ortadan kaldıracağımız tribün 120-125 bin TL'lik maliyet var. Biz de bu kadarlık yeni tribün yapmaya razıyız. Ama talep edilen tribün biraz daha maliyetli olacak. Yapılmışken iyi bir şey yapılsın istiyorlar ama bizim de gücümüz sınırlı. Dosyanın içine sığdırmak zorundayım. O konuda Sayın Müdürüm anlayış gösterirse biz işi biran önce bitirmek istiyoruz" dedi. 


KARAYILMAZ: "MAĞDUR OLACAK BİR KOZLUSPOR GERÇEĞİ VAR" 

Zonguldak Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz ise; "Konu ile ilgili yazışmalarımız yaptık. Genel Müdürümüze de projeyi aksettik. Yalnız orada maliyet hesabının yapılması ve gerekli miktarın ortaya çıkarılması için Karayolları Bölge Müdürlüğü ile bir yazışma yaptık. Şimdi bölge müdürü ile görüştüm. Çıkışta da genel müdürümüzle görüşeceğiz ama burada mağdur olacak bir Kozluspor gerçeği var. Bu tribünü yapan da belediye zaten. Bizde yapmamışız. Dolayısıyla böyle çetrefilli bir iş var. Ben toplantının akabinde bölge müdürümle bir araya gelerek tekrardan konuyu enine boyuna tartışmayı düşünüyorum" dedi. 


ÖZENDİ: "YENİ TRİBÜNÜ BİZ HEMEN İKİ AYDA YAPARIZ" 

Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi ; "Yeni tribünü biz hemen iki ayda yaparız. Yeni tribün yapılırken eski tribünü yıkmamıza müsaade edilirse, geri kalan bürokratik işlemler bir yandan devam etsin. Yoksa başka türlü bu işleri yetiştirme şansımız yok. Yazışmalara kalırsa, genel müdürlükler işin içine girerse bir yıldan aşağı bitmez bu iş" dedi. 


SAĞSÖZ: "YAPMAK İSTEMEDİĞİNİZ ZAMAN YUKARIYI GÖSTERİYORSUNUZ" 

Vali yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz; "Arkadaşımızda yukarıdan alacak talimatla hareket edecek. Size bir şey söylediğimiz zaman hemen yukarıyı işaret ediyorsunuz. Bir iki defa benim başıma geldi. Yapmak istemediğiniz zaman yukarıyı gösteriyorsunuz." dedi. Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi; "Gönlümüz olursa hemen yapıyoruz da gönlümüz yoksa yukarıya atarız Sayın valim" dedi. 


KARAKAYA: "ZAMANLAMA ÖNEMLİ" 

Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya ise; "Değerli bölge müdürümüzün bahsettiği üzere o yolda sıkıntı var. Hemen hemen duble yollar yol kat etmişken en hassas noktalardan birisi olan, o duble yol çalışmasının biran önce bitmesi lazım. Çünkü Tıp Fakültesi Hastanesine giden bir bölge. Orada tek şerit olduğundan ambulanslar sıkıntı yaşıyor. Yapılacak stabil yoldan çok zamanlama noktasına dikkat çekmek istiyorum. Gerçekten eğer vaktinde bitirilemezse, yıkılmadan yenisi yapılamazsa maçların bir kısmının merkeze alınması gibi zorunluluk ortaya çıkacak. Merkezde de ciddi sorunlar var. O nedenle zamanlama daha önemli" dedi. 


SAĞSÖZ: "HEM ZAMANA HEM MEKANA KARŞI BİR ORGANİZASYON YAPMAK LAZIM" 

Vali yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz, Kozlu kaymakamı Ahmet Karakaya'ya konuyla ilgili koordinatörlük görevi vererek; "Karayolları, Gençlik Spor İl müdürlüğü arasında toplantı veya brifing yapılıp hem zamana hem mekana karşı bir organizasyon yapmak lazım anladığım kadarıyla. Bu görevi de size veriyorum" dedi.


İnanış Gazetesi