09 / 12 / 2022

20 yıl aradan sonra bir ilk yaşanıyor... Dolar fırladı, euro çakıldı! Bir kenarda eurosu olanlar acil bakın

20 yıl aradan sonra bir ilk yaşanıyor... Dolar fırladı, euro çakıldı! Bir kenarda eurosu olanlar acil bakın

Piyasaların merakla beklediği Fed faiz kararı çarşamba günü açıklandı. Kararın ardından dolar fırlarken euro düştü. Bir kenarda eurosu olanlar acil bakın! Euro/TL kuru bugün ne kadar oldu?Fed'in faiz kararının açıklanmasının ardından dolar yükselişe geçti. Dolar tüm para birimleri karşısında değer kazandı. Doların güçlenmesi ile euro kuru düşüşe geçti. 

Çarşamba günü Fed beklentiler doğrultusunda faiz kararının 75 baz puan artırdı. Bu artışın ardından dolar resmen fırladı, euro ise düşüşe geçti. 

Peki piyasalarda bu hafta neler oldu? Euro bugün ne kadar? Euro 23 Eylül 2022 kaç TL? İşte merak edilenler.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön