2021'de 1 milyonuncu anahtar teslimi yapılacak!

2021'de 1 milyonuncu anahtar teslimi yapılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2021 yılı için verdiği mesajda, yeni yılda sosyal konut üretiminin devam edeceğini dile getirdi. 


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2021 yılı için açıklamada bulundu. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; yeni yıl için iyi dileklerde bulunan Kurum, 2021'de hayata geçecek projelerden bahsetti. 

Mesajında "Yeni umutlarla girdiğimiz 2021 yılının ülkemiz için, gönül coğrafyamız için, insanlık için iyilik, güzellik, mutluluk ve sağlık getirmesini; mazlum coğrafyaların acılarının dindiği, çocuklarımızın geleceğe güvenle baktığı bir yıl olmasını canı gönülden temenni ediyorum." ifadesine yer veren kullanan Kurum, 2020'nin dünyanın ve Türkiye'nin Kovid-19 salgını, deprem, sel ve kuraklık gibi birçok sorunla yüzleştiği, canların yitirildiği bir yıl olduğunu hatırlattı. 

2021

Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde "Türkiye'nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm" hedefiyle vatandaşların gönlüne, rızasına uygun bir şekilde dönüşüm projelerinin başlatıldığına işaret ederek, şehirlerin tarihi ve kültürel dokusuna sadık kalarak tarihi kent meydanlarını ihya ettiklerini, caddeleri, sokakları güzelleştirerek şehirlerin çehresini yenilediklerini dile getirdi. 

"Yeni yılda 1 milyonuncu konutun anahtarını teslim etmenin mutluluğunu yaşayacağız" 

Bakan Kurum, "Bu yıl, 35 bin ailemize yeni yuvalarını teslim ettik. 100 bin ailemizin ise kura heyecanını hep birlikte yaşadık. İnşallah, yeni yılda Cumhurbaşkanımızın elinden, 1 milyonuncu konutun anahtarını teslim etmenin mutluluğunu yaşayacağız." açıklamasında bulundu.


7 bölge için belirlenen eylem planları dahilinde küresel bir sorun haline gelen iklim değişikliğinin etkileriyle mücadelelerinin devam ettiğini vurgulayan Kurum, gençlerin bisiklet sürüp, spor yapılabildiği, çocukların bitkileri, ağaçları tanıdığı, ailelerin keyifle vakit geçirdiği ve engelli vatandaşların da rahatlıkla gezebildiği 42 millet bahçesinin oluşturulduğunu anımsattı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık hareketiyle kamu kurumları, belediyeler, üniversiteler ve AVM'lerin daha az atık ürettiğine, ürettiği atıkları geri dönüştürdüğüne ve böylelikle tasarruf edildiğine dikkati çeken Kurum, şunları söyledi:

"Tüm bu çalışmalarımızla ve ortaya koyacağımız yeni projelerle inşallah 2021 yılı, bir çevre yılı olacak. Projelerimizin merkezinde yine insan olacak, doğa olacak, çevre olacak. Kentsel dönüşümden sosyal konut üretimine, ekolojik koridorlardan millet bahçelerine, Sıfır Atık'tan akıllı şehirlere kadar milletimizin ihtiyaç duyduğu tüm çalışmalarımızı yine aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.

"Son 1 yılda İstanbul'da 15 bin konutun temeli atıldı!