25 ilde 141 arsa satışa çıkarıldı!

25 ilde 141 arsa satışa çıkarıldı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 25 ilde 141 arsayı açık artırmayla satışa çıkardığını duyurdu. Açık artırma 24 ve 25 Aralık'ta yapılacak.


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan (TOKİ) arsa yatırımı yapmak isteyenlere müjde! Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; TOKİ, 25 ilde bulunan 141 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. Konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, plansız arsalar, park ve dinlenme alanları ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat, 60 ay vadeyle satışa çıkarıldı. Açık artırma 24 ve 25 Aralık'ta gerçekleşecek. 

141 ARSA AÇIK ARTIRMAYLA SATIŞA ÇIKACAK 

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre; muhammen bedeli 1 milyar 222 milyon 83 bin 854 lira olan toplam 2 milyon 42 bin 382 metrekare büyüklüğündeki, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Nevşehir, Niğde, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van'da bulunan 141 arsa, açık artırmayla satılacak.

Osmaniye'de iki, Konya'da bir arsanın kiraya sunulacağı açık artırma, 24-25 Aralık'ta 10.30 ve 14.00 saatlerinde dört ayrı oturum halinde gerçekleşecek. 

Oturumlar,  Ankara  Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile  TOKİ  İstanbul Hizmet Binasında yapılacak. Ayrıca internetten üzerinden de teklif verilebilecek.

ARSALARA YÜZDE 25 PEŞİNAT, 60 AY VADEYLE SAHİP OLUNABİLECEK 

Konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, plansız arsalar, park ve dinlenme alanları ile akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara alıcılar, yüzde 25 peşinat, 60 ay vade ile sahip olabilecek. Satışta olan arsalar arasında Ankara Sincan Saraycık'ta konut ve ticaret alanları, Yenimahalle'de akaryakıt istasyon alanı, Antalya Konyaaltı'nda konut alanları, Çanakkale'de konut alanları, Elazığ'da plansız alanlar, Hatay'da ticaret ve konut alanları, İstanbul Başakşehir'de özel sağlık tesisi alanı ve Sarıyer'de park ve dinlenme alanları yer alıyor. Satışa ilişkin detaylı bilgiye TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabilir. 

TOKİ 31 ilde 11 konut ve 21 ilde 107 iş yerini satıyor!