09 / 08 / 2022

4 milyar dolar kripto para vurgunu yapan kraliçenin nerede saklandığı ortaya çıktı

4 milyar dolar kripto para vurgunu yapan kraliçenin nerede saklandığı ortaya çıktı

Son dönemin en büyük dijital para vurgununa imza atan Dr. Ruja Ignatova piyasadaki adıyla 'Kripto Kraliçesi'nin nerede saklandığı ortaya çıktı. Ignatova piyasadan 4 milyar dolar vurgun yapıp kayıplara karışmıştı.Piayasaya yeni bir dijital para süreceğini iddia ederek tarihin en büyük vurgununu yapan Doktor Ruja Ignatova, Bitcoin'e rakip olacak bir kripto para birimi geliştirdiğine herkesi inandırdı!  Ignatova kendisine inanan yatırımcıların parasını çalarak ortadan kayboldu. söz konusu vurgunun 4 milyar doları bulduğu öğrenildi.

Dijital para piyasasında Ağustos 2014 ve Mart 2017 yılları arasında Pakistan'dan Brezilya'ya, Kanada'dan Norveç'e ve hatta Filistin'e, onlarca ülkeden milyarlarca doların OneCoin'e yatırım adı altında yatırıldığı tahmin ediliyor. 

Türkiye'de de benzerleri görülen dijital para birimi OneCoin soygununun başarısı, yalnızca bir sahte kripto para birimi değil aynı zamanda bir saadet zinciri olmasıyla açıklanıyor..

Türkiye'de ilk olarak Kenan Şeranoğlu ismiyle gündeme gelen 'Saadet Zinciri' benzeri ponzi olarak anılan bu sistemle 2017'de ortadan kaybolana dek, Doktor Ruja Ignatova 4 milyar dolar kazanç elde etti.

4 milyar dolar kripto para vurgunu yapan kraliçenin nerede saklandığı ortaya çıktı

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.