kripto para dolandırıcılığı

kripto para dolandırıcılığı

İstanbul'da çok kripto para dolandırıcılığı yapan İranlı çete mahkemeye çıkarıldı.

Kanada'da kripto para borsasının kurucusu öldü: 76 bin yatırımcı ortada kaldı!

Kanada'nın kripto para borsası QuadrigaCX'in kurucusu Gerald Cotten'ın ani bir şekilde vefat etti. Müşterileri öldüğüne inanmadıkları Cotten'ın mezarından çıkarılmasını istedi. Soruşturmaya FBI da katıldı.

İzmir'de kripto parayla dolandırıcılık iddiasıyla 3 kişi yakalandı!

Egenin incisi İzmir'de son zamanların gündem konuları arasında yer alan kripto parayla dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 3 şüpheliden 1 tanesi tutuklandı.

4 şehirde kripto para operasyonu!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı 4 şehirde kripto para borsası için operasyon başlattı. Operasyon sonunda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. 

Vurgundan kazandıkları parayı kriptoya çevirdiler!

İstanbul'da Çin'den gelen ve kripto para ile yasa bahis sitesi kurup vurgun yapan çeteye operasyon düzenlendi. Operasyonda 2'si Türk 3'ü kadın 24 kişi şüpheli gözaltına alındı. Dolandırıcıların kazandıkları paraları kripto paraya çevirerek soğuk cüzdanlara aktardıkları ortaya çıktı.

İş insanı kripto para dolandırıcılığı ile 1.5 milyon TL'sini kaptırdı!

İstanbul'da yaşayan iş insanı İ.T., internette tanıştığı bir kişiden, TRS adlı yeni bir kripto para olduğunu, hızla yükseleceğini öğrendi. Sonrasında kripto paraya yatırım yapan ancak kazancını çekemeyen İ.T dolandırıldığını öne sürerek savcılığa başvurdu. 

Thodex'in firari patronu Faruk Fatih Özer'i bulana 50 bin Euro para ödülü!

Arnavutluk emniyeti, Thodex para borsası kurucusu ve birçok insanı dolandıran Faruk Fatih Özer'i ihbar edene 50 bin Euro para ödülü vereceğini duyurdu. 

Kripto para piyasasında altcoin dolandırıcılığı!

Altcoin'ler üzerinden yapılan dolandırıcılıklar artıyor. Dolandırıcılar, 'şişir ve boşalt' oyunu ile önceden satın aldıkları kripto paralar değer kazanınca en yüksek fiyattan satışa çıkarıyor. Peki, yatırımcılar nelere dikkat etmeli?

Vebitcoin soruşturmasında 5 kişiye daha gözaltı!

Muğla'da  iki hafta önce aniden işlemlerini durdurduğunu duyuran kripto para platformu Vebitcoin'in soruşturmasında, şirket çalışanı olan 5 kişi daha yakalandı ve gözaltına alındı. Zanlıların şirkette yetkili olarak görev yaptığı belirlendi. 

Kripto para tartışmalarında sular durulmuyor!

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Aytunç Erkin bugünkü köşesinde kripto para piyasalarını kaleme aldı.

Kripto para piyasasında yeni vurgun: Twitter'dan dolandırdı!

Kripto paralar artan sayıları, yükselen piyasa değerleri ve işlem hacimlerine karşı birçok risk barındırıyor ve son günlerde dolandırıcılıklar artıyor...

Türkiye'nin dolandırıcılık tarihi!

Türkiye’de dolandırıcılık denildiğinde akla gelen belli isimler bulunuyor. O isimlerden kimi Galata Kulesi’nin kimi de olmayan ineklerin satışını yaptı. Başbakanı dolandıran, çaycıyken banker olan bile oldu. İşte Türkiye’nin dolandırıcılık tarihine ismini yazdıranlar... 

Dijital paralara akın!

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Ahmet Ulusoy, bugünkü köşesinde dijital paralara olan talebi kaleme aldı.

Kripto para dolandırıcılıklarının yaygın çeşitleri!

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Mehmet Akif Soysal, bugünkü köşesinde kripto para piyasasında yaşanan vurgunları kaleme aldı.

Kripto paralar ve borsaları nasıl düzenlenmeli?

Avukat Serkan Günel, Cumhuriyet Gazetesi'nde kripto para piyasası ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

İstanbul'da kripto para dolandırıcılığı: 10 milyon TL'lik vurgun!

Kripto para piyasalarında yaşananlar gündemden düşmezken, dolandırıcılık olayları da her geçen gün artıyor. İstanbul’da aralarında bir polis memurunun da yer aldığı toplamda 8 kişinin “paranızı kripto para borsasında değerlendirip kâr payı vereceğiz” vaadiyle vatandaşları dolandırdığı ileri sürüldü.

Bitcoin vaadiyle vurgun yapan İran vatandaşı serbest kaldı!

İstanbul'da çok kripto para dolandırıcılığı yapan İranlı çete mahkemeye çıkarıldı.

Kripto paralarda dolandırıcılık dava süreçleri!

Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Zafer İşeri bugünkü köşe yazısında kripto para ile dolandırıcılık suçlarını kaleme aldı. İşte İşeri'nin o yazısı...

Kiralık yazlıklarda dolandırıcılığa dikkat!

Bu yıl da yaz, Kovid-19 salgını gölgesinde geçecek. Salgında yazlık evlere ve villalara talep arttı. Bazı fırsatçılar bu talebi fırsat bilerek bir takım dolandırıcılık yöntemlerini kullanmaya başladı. Avukat Elvan Kakıcı Şimşek, tatilcileri dolandırıcılıklar konusunda uyardı.

Emlak sitelerindeki kaparo dolandırıcılarına dikkat!

Lüks Konut Uzmanı Sercan Göller son dönemlerde gündeme gelen emlak sitelerindeki kaparo dolandırıcılığı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Diyarbakır'da kripto para çetesi çökertildi!

Son zamanlarda ülke gündeminin ilk sıralarında yer alan kripto para dolandırıcılığında Diyarbakır öne çıkan şehirler arasında yer aldı. Hafta sonu kentte yapılan operasyonda vurgun yapan çete çökertildi. 

İzmir'de kripto parayla dolandırıcılık iddiasıyla 3 kişi yakalandı!

Egenin incisi İzmir'de son zamanların gündem konuları arasında yer alan kripto parayla dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 3 şüpheliden 1 tanesi tutuklandı.

Kripto para yatırımcıları altına yöneliyor!

Kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler birçok kişi tarafından heyecanla takip ediliyor. Uzmanlar, altındaki yükselişi kripto para yatırımcılarının da altına yönelmesine bağlıyor...

Kripto paralar nasıl saklanmalı?

Son zamanlarda yaşanan dolandırıcılık olaylarından sonra kripto para borsa yatırımcıları paralarını nasıl saklayacağını düşünüyor. Peki yatırımcılar kripto paralarını saklarken nelere dikkat etmeli? İşte uzman isimlerden tavsiyeler...

İş insanı kripto para dolandırıcılığı ile 1.5 milyon TL'sini kaptırdı!

İstanbul'da yaşayan iş insanı İ.T., internette tanıştığı bir kişiden, TRS adlı yeni bir kripto para olduğunu, hızla yükseleceğini öğrendi. Sonrasında kripto paraya yatırım yapan ancak kazancını çekemeyen İ.T dolandırıldığını öne sürerek savcılığa başvurdu. 

Kripto para piyasalarında düzenleme nasıl yapılmalı?

Türkiye'de son zamanlarda yaşanan kripto para dolandırıcılıklarından sonra hükümet düzenlemeler için harekete geçti. Peki sistemde nasıl boşluklar var ve nasıl bir düzenleme yapılması gerekiyor? İşte ayrıntılar...

Kripto para yatırımları meclis gündeminde!

Kripto para yatırımları ve denetimleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Kılınç, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kripto para yatırımcıları bunlara dikkat!

Son günlerde yaşanan vurgunlarla gündeme gelen kripto para piyasalarına yönelik açıklamalar sürüyor. Peki kripto para yatırımcıları nelere dikkat etmeli?

kripto para dolandırıcılığı Haberi

kripto para dolandırıcılığı

İstanbul'da saadet zinciri kurarak bir çok kişiyi dolandıran 23 kişilik İranlı çete çıkarıldıkları mahkemede yargılandı.

Akşam'da yer alan habere göre; mahkemede konuşan mağdurlar iki ayrı şirket kurarak yüzde 10 kar vadeden şebekeye büyük miktarda para ödemesi yapan ve kendileri için çıkarılan kripto para cüzdanlarını görünce inandıklarını fakat sonrasında ödemelerin 2 ay sonra kesildiğini dile getirdi.

Mahkeme örgüt lideri olduğu öne sürülen tutuklu Nefes Yegane ile eşi Mohammad Mahdı Raoufi hakkında beraat kararı verdi.

Kripto para yüzünden zarar eden ünlü...