Adana Yüreğir'de kentsel dönüşüm için ilk imzalar atıldı!

Adana Yüreğir'de kentsel dönüşüm için ilk imzalar atıldı!


Adana Yüreğir'e bağlı Şehit Erkut Akbay Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı. Proje dahilinde taşınmaz sahipleri ile uzlaşma görüşmeleri başladı. 


Adana Yüreğir'de Şehit Erkut Akbay Mahallesi'nde uzlaşma sağlanan mahalle sakinlerinden Nafiye Boztaş ve Ahmet Karadağ, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in huzurunda ilk imzaları atarak kentsel dönüşüm için ilk adımları attı.

Yüreğir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Yüreğir Belediyesi’nde düzenlenen imza töreninde mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Fatih Mehnet Kocaispir, yaptığı açıklamada, “Şehit Erkut Akbay mahallemizde devletimizin himayesinde, Adana’nın, Yüreğir’in en önemli ve en güzel dönüşümlerinden biri gerçekleşecek inşallah. Bugün uzlaşmaya vardığımız hak sahipleri ile ilk imzaları attık. Hayırlı uğurlu olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, İl Müdürlüğümüze, arka plandaki tüm gizli kahramanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Adana Yüreğir

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 20 milyon lira ödeneği belediye hesabına ödendiğini söyleyen Başkan Kocaispir, “Uzlaşma sağlanan hak sahiplerinin ödemelerini belediye olarak biz yapacağız. Bakanlığımız bu konuda gerekli ödeneği belediyemizin açtığı özel hesaba gönderdi. Yaklaşık 20 milyon lira şu anda bizim hesabımızda. Tapu devrini yapan hak sahiplerimiz binalarını boşaltıp elektrik ve suyunu kestirdikten sonra bir kaç gün içerisinde kamulaştırma bedellerini hesaplarına yatıracağız. Boşaltılan binaların da yıkım işlemlerini ivedilikle başlatacağız” şeklinde konuştu.

Kısa süre içerisinde başlanacak 

Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hızla başlayacağını ve kısa sürede tamamlanacağını söyleyen Başkan Kocaispir, “Anlaşma yapmak isteyen mahalle sakinlerimizin sayısının hızla arttığını görüyoruz. Allah nasip ederse yıl sonuna varmadan Şehit Erkut Akbay Mahallemizde çok önemli ölçüde anlaşmaların tamamlandığını, vatandaşlarımızla bakanlık arasındaki mutabakatın sağlandığını, 2022 yılında temellerin atılıp bir buçuk, iki yıl içinde insanların yeni evlerinde oturduğunu göreceğiz inşallah” dedi.

Mahallenin kaderi değişecek

Şehit Erkut Akbay Mahallesi kentsel dönüşüm projesinde belediyenin destek vereceği bir rol üstlendiği söyleyen Başkan Kocaispir, “Vatandaşlarımıza güvenli ve modern yapılar; her yönüyle planlı ve düzenli bir kent ve sağlıklı yaşam alanları sağlamaya çalışıyoruz. Bu, mahallemizin kaderini değiştirecek çok kıymetli bir proje. Biz de belediye olarak kolaylaştırıcı bir pozisyondayız. Bizlere güvendikleri ve inandıkları için mahalle sakinlerimize gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. 

Adana Yüreğir

BAŞKAN KOCAİSPİR’E TEŞEKKÜR

Projenin bitmesini sabırsızlıkla beklediklerini söyleyen mahalle sakinleri, Şehit Erkut Akbay Mahallesi’ni tamamen değiştirecek projenin inşa edilmesini sağlayan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e teşekkür etti.

Adana Sinanpaşa Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!