Adıyaman Belediyesi'nden karayollarına yeni lojman!

Adıyaman Belediyesi'nden karayollarına yeni lojman! Adıyaman Belediyesi'nden karayollarına yeni lojman!

Adıyaman Belediyesi, yeni Adliye binasının yanında yer alan Karayolları Lojmanının yeri karşılığında Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan yeni lojmanın inşaatını hız kesmeden sürdürüyor.Adıyaman Belediyesi'nde yer alan habere göre, Adıyaman’a yeni yeşil alanlar kazandırmak amacıyla şehrin en güzel yerlerinde bulunan kurumlara ait eski yapıları imzalanan protokollerle alarak yeşil alanlara çevirmeyi amaçlayan Adıyaman Belediyesi, bu yerlere karşılık kurumlara yeni binalar inşa ederek teslim ediyor.

Son olarak Karayolları Genel Müdürlüğüne ait olan Atatürk Bulvarı yeni Adliye binası yanındaki lojmanı sosyal tesis yaparak halkın hizmetine sunmak amacıyla alan Adıyaman Belediyesi, imzalanan protokol karşılığında Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde kullanılacak olan yeni lojmanın inşaat çalışmaları sürüyor.

Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü Adıyaman 87. Şube Şefliği içerisinde yer alan alanda yapımı süren yeni lojman inşaatı hakkında bilgi veren belediye yetkilileri, 10 daireden oluşan lojmanın kısa süre içerisinde tamamlanacağını ve Karayolları Genel Müdürlüğüne devredileceğini belirtti.