04 / 07 / 2022

Aksaray Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

Aksaray Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Aksaray'da hayata geçireceği millet bahçesinin ihalesi yapıldı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bu kapsamda millet bahçeleri yapımı için ihalelerine hız kesmeden devam ediyor. TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre,  Aksaray merkezde içerisinde millet kıraathanesinin de yer alacağı millet bahçesinin ihalesi dün yapıldı.

Aksaray Millet Bahçesi, vatandaşların yeşille bulaşabileceği, sosyal aktivitelerini yapabileceği ve rahatça vakit geçirebileceği merkezi bir konumda olacak.

İçerisinde yürüyüş parkurlarının, etkinlik alanlarının, çocuk oyun alanlarının olacağı Aksaray Merkez Kalanlar Millet Bahçesi Millet Bahçesi, toplamda 41 bin 974 metrekarelik alanda inşa edilecek.

Millet Bahçesi projesinde ayrıca, 78 araçlık açık otopark, 27 ahşap kameriye, 95 metrekarelik fitness alanı, bin 343 metrekarelik bitki gösteri alanları ve 200 metrekarelik kuru havuz da bulunacak.

550 metrekarelik Millet Kıraathanesi

Aksaray Millet Bahçesi projesi içerisinde, 550 metrekarelik alanda millet kıraathanesi de inşa edilecek. Millet kıraathanesinin içerisinde okuma salonları, kütüphane, dinlenme alanları, gibi donatılar yer alacak.

 

Millet bahçesi projeleri 10 soruda tüm detaylarıyla!