Aksaray'da 192 araçlık otoparkın inşaatı başladı!

Aksaray'da 192 araçlık otoparkın inşaatı başladı!Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, şehre vizyon kazandıracak projelerine devam ediyor. Başkan Yazgı’nın en önemli projeleri arasında yer alan Azmi Milli Çevre Düzenleme Projesi kapsamında yapılacak olan 192 araçlık otopark için ilk kepçe vuruldu.


Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye meclis üyeleri ve Başkan yardımcıları ile birlikte Azmi Milli otoparkının yapılacağı alana gelerek, çevre düzenleme projesinin ilk etabı olan modern otoparkın yapım işi için startı verdi.


Aksaray Belediyesi olarak şehre vizyon kazandıracak projeler yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Yazgı, konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi “ Aksaray’ımızda daha yaşanabilir, halkın daha çok rağbet edilebileceği çok farklı oyun alanlarıyla süslediğimiz bir çalışmayı inşallah Azmi Milli Çevre düzenlemesi kapsamında gerçekleştireceğiz.


Bunun ilk aşaması geçenlerde ihaleye çıktığımız ve toplam 210 gün süre verdiğimiz otopark ihalesi yapıldı. Şu anda yer teslimi yapıldı. Burada tarihi bir bina vardı o binanın taşları alınmak suretiyle buradaki işler bittikten sonra tekrar yerine monte etmek kaydıyla o tarihi binayı yeniden koruyacağız. Burada bugün itibarıyla artık start verilerek İşe başlanmış oldu. Akmek sınırından 5 metre çekilerek yine Azmi Milli müzemize de belli bir mesafe koymak suretiyle ilk etapta 192 araçlık bir otoparkın yapımı gerçekleştirilecek. Ardından diğer teknik detaylar gündeme gelecek. Toplam inşaat alanı 6 bin 373 metrekare olarak değerlendirildi .Otopark bittikten sonra üzerindeki parkın ihalesi devam edecek .Ardından da şehrimize inşallah böyle Azmi Milli müzesi ile beraber Azmi Milli parkını da kazandırmış olacağız”dedi.

  Başkan Yazgı, otoparkın yapım işini üstlenen yüklenici firmaya başarılar dileyerek “ İnşallah en kısa sürede bize burayı bize teslim etmelerini ümit ediyoruz. Allah kolaylık versin diyoruz “dedi


Başkan Yazgı “ Bu arada bizim teknik elemanlarımızda buranın kontrolünü gerçekleştirecekler. Başkan yardımcılarımıza ve teknik elemanlarımıza da başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu.


Yapılan açıklamanın ardından modern otopark için ilk kepçe vurularak işe başlandı. En geç 210 günde yapılarak teslim edilecek olan modern otoparkın hizmete girmesiyle Aksaray’da otopark sorununa önemli ölçüde çözüm getirilmiş olacak.


Azmi Milli sanayi müzesine çevrilen fabrikanın etrafı, Aksaray Belediyesi tarafından yapılacak sosyal anlamda pek çok donatıyla zenginleştirilecek. Azmi Milli bölgesinde kadınlar, çocuklar ve engelliler için özel bölümler yer alacak.

 

 


Anayurt