Alanya'da köylüler 2b rayiç bedellerinin düşürülmesini istiyor!

Alanya'da köylüler 2b rayiç bedellerinin düşürülmesini istiyor!Alanya'da 2B arazilerinin rayiç bedelini yüksek bulan ve bedellerin düşürülmesini isteyen köylüler, eylem yaptı.


     Antalya-Alanya D-400 karayolunun Elikesik Kavşağı'nda toplanan köylüler, 2B rayiç bedellerinin yüksek olduğu iddiasıyla yolu trafiğe kapattı. Köylüler, jandarma ekiplerinin yolu açmaları için yaptığı uyarıya rağmen Türk bayrağı açarak İstiklal Marşı'nı okudu. Köylüler, taşıdıkları dövizler ve sloganlarla 2B rayiç bedellerine tepki gösterdi. 

     Köylüler adına açıklama yapan Şevket Doğan, yetkililerin seslerine kulak vermesini istedi. Seslerini duyurabilmek için yol kapatmaktan başka çarelerinin olmadığını savunan Doğan, belirlenen rayiç bedelleri ödemelerinin mümkün olmadığını ifade etti. 

     Açıklamanın ardından ilçe merkezine yürümek isteyen köylülere jandarma izin vermeyince arbede yaşandı. Bu sırada rahatsızlanan köylülerden bir kişi 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı. 

     Arbedenin ardından köylüler, yol kenarında eylemlerine bir süre daha devam etti. Yaklaşık bir saat kapalı kalan karayolu, köylülerin eylemlerini sona erdirmesinin ardından yeniden trafiğe açıldı. 

     Yol kapatma eylemi sırasında karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu. 


AA