Aliağa'da asfalt çalışmaları devam ediyor!

Aliağa'da asfalt çalışmaları devam ediyor! Aliağa'da asfalt çalışmaları devam ediyor!

Son yıllarda kent tarihinin en büyük altyapı yatırımlarına tanık olan Aliağa, İzmir Büyükşehir ve Aliağa Belediyesi işbirliği ile kentin dört bir yanında yürütülen alt yapı ve yol yapım çalışmalarıyla çağdaş bir görünüme kavuşuyor...İçme suyu şebekesinin İZSU tarafından yenilenmesinin ardından Aliağa’nın ana arteri olan Atatürk Caddesi’nde başlatılan ve kısa sürede tamamlanan asfaltlama çalışmaları bayram öncesi vatandaşları memnun etti. 


YAZ SONUNA KADAR KENT MERKEZİ TAMAMLANACAK

Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, “Aliağa tarihinin en büyük altyapı yatırımlarını, kentin dört bir yanında eşgüdümlü sürdürüyoruz. Yaz sonuna kadar Çanakkale yolu altındaki kent merkezinin tamamında altyapı işleri ve asfaltlama çalışmaları bitecek. Çalışmalarımızda bize güvenip destek olan vatandaşlarıma teşekkür ederim” dedi. 


KALDIRIM VE BORDÜR ÇALIŞMALARI EŞ ZAMANLI OLARAK DEVAM EDİYOR

İZSU’nun kentin içme suyu şebeke yenileme çalışmalarını tamamlamasıyla bir program dâhilinde yol yapım çalışmalarına başlayan Aliağa Belediyesi, ulaşımı kolaylaştıracak çalışmalara bayram öncesinde hız verdi. Ekipler, vatandaşların daha rahat bir bayram geçirmeleri için gece gündüz çalışırken, yürütülen asfalt atma ve sathi kaplama çalışmalarının yanı sıra aynı güzergâhlarda kaldırım ve bordür çalışmaları da eş zamanlı olarak devam ediyor.


ATATÜRK CADDESİ’NDEN SONRA SIRA ARA SOKAKLARDA

Daha önce Siteler Mahallesi’nde tüm altyapıyı yenileyen  İzmir  Büyükşehir ve Aliağa Belediyesi ekipleri, bir program dâhilinde Aliağa’nın ana arteri olan Atatürk Caddesi’ndeki yol asfaltlama çalışmalarını da kısa sürede tamamladı. Ekipler Cadde’deki çalışmaları sorunsuz bir şekilde bitirerek, bu çalışmalarını ara sokaklara taşıdı. İZBETON ekipleri ile birlikte görev alan Aliağa Belediyesi ekipleri Atatürk Caddesi ve çevresinde 70 bin m2 sıcak asfalt çalışması yapacak.  


ATATÜRK CADDESİ’NE 11 BİN METREKARELİK ASFALT DÖŞENDİ

Ekipler, Atatürk Caddesi’nde 11 bin metrekarelik asfaltlama çalışmasının ardından Cadde’ye bağlı Erdoğan Oytun Sokak’ta da 4 bin 500 metrekarelik yol asfaltlama işlemi gerçekleştirdi. Erdoğan Oytun Sokak’ta başlatılan asfaltlamada ekipler büyük bir ilerleme kaydederek çalışmalarını kısa sürede tamamladı. 

Yetkililer, Barbaros Caddesi’nde yapılması planlanan asfaltlama çalışmalarının bir kısmına Bayramdan önce başlanacağını belirtirken, diğer sokaklarda ise bayramdan sonra temel malzeme serilme işlemine başlanacağı bildirildi.


BAŞKAN OĞUZ: ALİAĞAMIZ DEĞİŞİYOR. HİZMETLERİMİZ SÜRECEK

Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, yaz sonuna kadar İzmir Çanakkale karayolunun altında kalan kent merkezinin tamamının altyapı işlerinin biteceğini müjdeledi. Başkan Oğuz, “Siteler Mahallesi’nden sonra  Atatürk Caddesi’ne girerek, yol yapım çalışmalarımızı kısa zamanda bitirdik. Bütün sokaklarımızı bir iki ay içerisinde tüm altyapısını tamamlayarak tertemiz yapıp çıkacağız. Vatandaşlarımız kentin genelinde başlayan altyapı çalışmalarının bitirilmesi ile ilgili endişe yaşıyordu. Ama rahat olsunlar, çalışmalarımız çok hızlı sürüyor. Bu sıcakta bile iki vardiyaya döndük. Bundan sonra çok hızlı geçecek. Aliağamız bu yatırımlarla değişiyor. Bize inanan, destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 


ÇALIŞMASI BİTEN CADDE VE SOKAKLAR:

Siteler Mahallesinin tüm cadde ve sokakları, Kazım Dirik Mahallesi’nin Atatürk Caddesi, Barış Sk, Özgür Sk, Erdoğan Oytun Sk, 396 Sk. Atatürk Cad., Fatih Cad., 382 Sk, 384 Sk, 379 Sk, 383 Sk, 264 Sk, 262 Sk, 265 Sk, 268 Sokakta toplam 37 bin 250 m2 asfalt çalışması yapıldı.


ÇALIŞMALAR NEREDE SÜRECEK?

Aliağa belediyesi ve İzmir Büyükşehir ekiplerinin koordineli çalışmaları önümüzdeki günlerde; Lozan Cad., Barbaros Cad., 376 Sk, 377 Sk, 378 Sk, 379 Sk, 380 Sk, 381 Sk, 382 Sk, 399 Sk ve 400 Sokakta devam edecek. Çalışmalarla yaklaşık 30 bin  m2 asfalt çalışması yapılacak