Çukurova Balkon

Altınoluk'a kordon ve plaj geliyor!

Altınoluk'a kordon ve plaj geliyor! Altınoluk'a kordon ve plaj geliyor!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi deniz dolgusu tamamlanan Altınoluk'a 3 milyon lira maliyet ile 3 bin metrekarelik yeni bir kordon inşa ediliyor.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin deniz dolgusu tamamlanan Edremit ilçesine bağlı Altınoluk tatil beldesine, 3 milyon lira maliyet ile 3 bin metrekarelik yeni bir kordon ve plaj kazandıracak projenin ilk etabı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 


Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, tamamlanan çalışmaları inceledi. 2 bin 844 metrekarelik ahşap kaplı plajın 810 metrekarelik kısmı ve 10 yüzen iskeleden 2’si tamamlandı. Başkan Ahmet Edip Uğur’a, Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Başbakan Binali Yıldırım'ın Başdanışmanı Ömer Sertbaş, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Yahya Yavuz eşlik etti. 


Aynı anda bin 500 kişiyi şemsiyeler altında plajla buluşturacak olan projenin, hizmete açılan ilk etabı tatilciler tarafından beğeniyle karşılandı. Başkan Uğur öncülüğündeki heyet, çalışmaları inceleyerek tatilcilerle sohbet etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından, geçtiğimiz günlerde Ayvalık-Altınoluk seferlerine başlayan deniz taksi hizmeti de sunulan Altınoluk’ta sürdürülen sahil projesi, tatil beldesini de yeni bir çehreye kavuşturdu. Yeşil alanları, bankları, aydınlatma direkleri, yürüyüş yolu ve zemin kaplaması tamamlanan kordon boyunda yürüyen protokol mensupları, belde esnafının davetiyle bir işletmede çay içip vatandaşlarla bir araya geldi. Altınoluk Sahil Projesi’nin yaz sezonu sonuna kadar tamamlayacağı öğrenildi.Balıkesir Büyükşehir Belediyesi