Ankapark 2019'da açılıyor!

Ankapark 2019'da açılıyor! Ankapark 2019'da açılıyor!

Türkiye'nin Disneyland'i olarak adlandırılan Ankapark'ın 2019 yılının başlarında açılması planlanıyor.Türkiye'nin Disneyland'i olarak adlandırılan Ankapark projesinin ihalesi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.  Ankara   Büyükşehir Belediye Encümen salonunda yapılan ihaleyi, GBM Ticaret-Çelik ortak girişim grubu kazandı.

Gerçekleştirilen 6. ihale sonucunda GBM Ticaret- Çelik Ortak Girişim Grubu, hayvanat bahçesi hariç olarak Ankapark'ı 29 yıllığına her yıl 26 milyon 400 bin Türk Lirası ödeyerek kiraladı. GBM Ticaret- Çelik Ortak Girişim Grubu, 5. İhaleye de katılmış ancak eksik evrakları nedeniyle ihale yine ertelenmişti.

Bugüne kadar toplam 1.6 milyar TL para harcanan Ankapark'ın 2019 yılının başında hizmete girmesi planlanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna Ankapark projesi ile ilgili olarak,  "İhalenin sonuçlanmasıyla 26 milyon 400 bin TL ve bilet gelirlerinden de yüzde 3 gelirimiz olacak. İhaleyi bu şekilde gerçekleştirdik. İnşallah düzgün ve verimli çalışır işletme… İki, üç aylık hazırlık olur. Bu süre sonunda da 2019 başında bir mani keder olmasa hizmete girebilir.” dedi.

Ankapark sahibini buldu!

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com