Ankara Büyükşehir, hazine ile mahsuplaştığı gayrimenkulleri satışa çıkarıyor!

Ankara Büyükşehir, hazine ile mahsuplaştığı gayrimenkulleri satışa çıkarıyor!Ankara Büyükşehir Belediyesi hazine ile mahsuplaştığı gayrimenkulleri 11 Kasım tarihinde satışa çıkarıyor.


Ankara Büyükşehir Belediyesi 2018 yılında hazine ile mahsuplaştığı taşınmazları ihale yolu ile satışa çıkaracak.

2018 yılında gerçekleşen mahsuplaşma ile birlikte satış yetkisi  Ankara  Büyükşehir Belediyesi’ne verilen 6 adet arsa için ihale gerçekleştirilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre arsalar için satış ihalesi 11 Kasım 2021 tarihinde yapılacak.

Ankara Büyükşehir, hazine ile mahsuplaştığı gayrimenkulleri satışa çıkarıyor!

Satış Yetkisi Büyükşehir Belediyesi’nde

Mülkiyet hakkı hazinede olan 6 adet arsanın satış yetkisi 2018 yılında yapılan mahsuplaşma ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile 29 Ağustos 2018 – 03 Ekim 2018 tarihleri arasında imzalanan protokoller dahilinde mülkiyet hakkı olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 1 adet arsa ile 2 adet binanın Hazine adına devredilmesi ile birlikte Bilkent Şehir Hastaneleri bağlantı yollarının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması doğrultusunda 6 adet mülkiyet hakkı hazineye ait olan taşınmazın satış yetkisi belediyeye geçti.

Ankara Büyükşehir, hazine ile mahsuplaştığı gayrimenkulleri satışa çıkarıyor!

Muhammen bedeli 69 milyon 825 bin TL

Mahsuplaşma yoluyla taşınmazları satışa çıkarma yetkisi bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, taşınmazları ihale yolu ile satışa çıkarmayı planlıyor. Arsalar toplam 38 bin 067 metrekare, muhammen bedeli ise 69 milyon 825 bin 807 TL olarak belirlendi.

Ankara Büyükşehir, hazine ile mahsuplaştığı gayrimenkulleri satışa çıkarıyor!

İhale canlı olarak yayınlanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yenimahalle ilçesinde 2, Çankaya ilçesinde ise 4 adet konutu, sosyal ve kültürel tesis alanı ile kentsel servis alanını kapsayan arsalarI 11 Kasım 2021 tarihinde satışa çıkaracak İhale satışının başlaması ile birlikte ihalenin Ankara Büyükşehir Belediyesi TV ile Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacağı açıklandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Milli Emlak ile gerçekleştirdiği protokol doğrultusunda mahsuplaşma sonrası 639 milyon Türk Lirası alacağı bulunmakta.

 

Ankara AKM Millet Bahçesi 28 Ekim'de açılıyor!