Antalya Doğu Garajı Kültür Merkezi 25 milyon TL'ye mal olacak!

Antalya Doğu Garajı Kültür Merkezi 25 milyon TL'ye mal olacak!Dört bir yanda devam eden inşaatlarla, dünyanın en büyük şantiyesi haline gelen Antalya'da, yatırımlar hızla yükseliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, aynı anda 8 ayrı noktada devam eden proje çalışmalarını inceleyerek bilgi aldı.Aynı anda şehrin dört bir tarafında devam eden proje inşaatları ile Antalya, dev bir şantiye alanına döndü. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, inşaatı devam eden Antalyaspor Tesisleri, Makine İkmal, Hizmet Binası, Doğu Garajı Kültür Merkezi ve Nekropol Alanı, Altınova Yolu, Kurşunlu Mezarlık, Raylı Sistem ve Expo-Kundu Yolu projelerinde incelemelerde bulundu.


Dört bir yanda devam eden inşaatlarla, dünyanın en büyük şantiyesi haline gelen Antalya'da, yatırımlar hızla yükseliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, aynı anda 8 ayrı noktada devam eden proje çalışmalarını inceleyerek bilgi aldı.

AVRUPA’NIN EN İYİ KAMP VE SPOR TESİSİ

Sabahın ilk saatlerinde Büyükşehir Belediyesi'nin Döşemealtı'nda yapımını sürdürdüğü Antalyaspor'un kamp ve spor tesislerini gezen Türel, yüzde 50’si tamamlanan tesiste incelemede bulundu. Yetkililer, Başkan Türel’e, 18 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 134 bin metrekare alanı kapsayacak tesisin, 07.07.2016 tarihine yetişmesi için tüm hızlarıyla çalıştıklarını belirtti. Avrupa’nın en iyi kamp ve spor tesislerinden biri olacak Döşemealtı Antalyaspor Tesisleri’nde, 4 futbol sahası, 2 küçük futbol sahası, antrenman sahası, kamp alanlı konaklama tesisleri, konforlu sporcu odaları, bin kişilik kapalı tribün, çok amaçlı kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha, Antalyaspor Futbol Okulu, fizyoterapi ve fizik tedavi merkezleri, futbol ve diğer branşlara uygun tam donanımlı fitness salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, jakuzi, fizik tedavi havuzu, Antalyaspor Müzesi, 400 kişilik konferans salonu, restoranlar ve eğlence merkezleri yer alacak.

MAKİNE İKMAL İNŞAATI HAZİRAN’DA BİTİYOR

Döşemealtı Antalyaspor Tesisleri İnşaatı’nın ardından Başkan Türel, Makine İkmal Şantiye alanın son durumu ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Konyaaltı’nda bulunan ve Haziran ayında bitirilmesi beklenen inşaat, 12 bin 800 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 16 bin metrekare alanı kapsıyor. Makine İkmal İnşaatı içerisinde iki daire başkanlığının bulunacağı idari bina, yemekhane, atölyeler ve otopark yer alıyor.

HER KATI TEK TEK GEZDİ

Yapımına 2006’da başlanıp ve yüzde 90’ı bitirilmesine rağmen geçtiğimiz dönemde çürümeye bırakılan, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nı da gezen Türel, projenin tüm detaylarını yetkililerden dinledi. Tüm katları tek tek gezen Başkan Türel, Temmuz ayında faaliyete geçmesi planlanan bina içerisinde yer alacak daire başkanlıkları, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu, grup toplantı odaları, nikah salonu, mescit ve otopark yerleri hakkında detaylı bilgi aldı.

ÇAĞ ATLATACAK PROJE

Başkan Menderes Türel, Antalya esnafına çağ atlatacak Doğu Garajı Kültür Merkezi ve Nekropol alanı inşaatını da kurmaylarıyla gezdi. Pazaryeri, festival çarşısı, restoranlar, mağazalar, Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, konser ve tiyatro salonu, otopark, sergi galerisi ve sosyal donatı alanlarının yer alacağı projenin inşaatı hakkında bilgi alan Türel, incelemede bulundu. Ardından Başkan Türel, 25 milyon liraya mal olması beklenen Altonova Yolu’nu inceledi. İçerisinde hizmet binası, cami ve şadırvan bulunan, 1 milyon 400 metrekare alanı kapsayan Kurşunlu Mezarlık inşaatını da gezen Başkan Türel, Raylı Sistem ve Expo-Kundu yol inşaatını inceleyerek gezisini tamamladı.


Antalya Büyükşehir Belediyesi