Antalya Kepez Santral'de 472 aile dairelerine kavuştu!

Antalya Kepez Santral'de 472 aile dairelerine kavuştu!Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kepez-Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nde inşaatı tamamlanan 472 aileye evleri teslim edildi. 


Antalya Kepez Santral Bölgesi'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinde mutlu sona ulaşıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; inşaatı biten 472 daire hak sahiplerine teslim edildi. 

Anahtar teslim törenine online olarak bağlanan Antalya  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Pandemi, ekonomik kriz gibi bahaneler üretmeden, ‘Biz birlikte yaparız’ dedik ve dediğimiz yaptık. Tüm hak sahibi vatandaşlarımız etap etap evlerine kavuşacak. Çünkü size bu sözü verdim” dedi.

Pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleşen törende, sembolik olarak 9 hak sahibine evlerinin anahtarları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Başdanışmanı ve ANTEPE Yönetim Kurulu Başkanı Cem Oğuz tarafından teslim edildi.

Antalya Kepez Santral

İNŞAATLARI YENİDEN BAŞLATTIK 

Başkan Muhittin Böcek kentsel dönüşüm çalışmalarından memnun olduğunu dile getirerek şunları ekledi: 

“Biliyorum yıllarca bugünü beklediniz. En son, büyük umutlarla 2015 yılında sizlerle imzalanan protokolle mutlu oldunuz. Ama 31 Mart 2019’da sizlere teslim edilmesi gereken evlerinize maalesef kavuşamadınız. İnşaatlar durdu, kira desteği kesildi, umudunuz üzüntüye döndü. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı olduğumda, sizlere seçim öncesi verdiğim söz gereği hemen bu konuda çalışmaya başladık. Duran projeyi yeniden başlatmak için Ankara’ya gitmek, resmi makamlarla, bakanlıklarla görüşmek, çözüm önerilerimizi anlatmak dahil her şeyi yaptık. Bütün bunların sonucunda inşaatları yeniden başlattık. Hızla devam eden projede biz göreve geldikten yaklaşık bir yıl kadar sonra 460 hak sahibi vatandaşımıza dairelerini teslim ettik.”

BAHANELER ÜRETMEDEN DEDİĞİMİZİ YAPTIK 

İkinci anahtar teslimi için tören yapılacağını söyleyen Başkan Böcek, “Bugün 472 hak sahibine daha evlerini teslim ediyoruz. Pandemi, ekonomik kriz gibi bahaneler üretmeden, ‘Biz birlikte yaparız’ dedik ve dediğimiz yaptık. Sur Yapı inşaatlara devam ediyor. Biz de vatandaşlarımıza kira desteği vermeyi sürdürüyoruz. Diğer yandan alt yapı ve peyzaj çalışmalarını da tamamladık” dedi.

Zaman zaman siyasi parti başkanlarının bölgeye giderek ucuz siyaset yaptığına dikkat çeken Başkan Böcek, “27 yıldır sizlerin sayesinde doğup büyüdüğüm bu topraklara hizmet eden Muhittin Böcek olarak oralarda kimseye de siyaset yaptırmayacağım” dedi. 

Antalya Kepez Santral

SİZE SÖZ VERDİM RAHAT OLUN 

Kentsel dönüşüm çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Muhittin Böcek, “Tüm hak sahibi vatandaşlarımız etap etap evlerine kavuşacak. Çünkü size bu sözü verdim. Rahat olun. Biz bütün Antalya için kimseyi ötekileştirmeden sen ben ayrımı yapmadan biz birlikte yaparız diyerek çalışmaya devam edeceğiz. Bugün teslim alacağınız evlerinizde sağlıkla mutlulukla huzurla güle güle oturmanızı diliyorum. Her zaman söylediğim gibi şimdiye kadar Antalya için taş taş üstüne koyan, emek veren bu projeyi başlatan yürüten herkese önceki dönem büyükşehir belediye başkanlarına, Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Sur Yapı’nın kıymetli çalışanlarına genel müdürüne yönetimine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

963 HAK SAHİBİNE DAHA DAİRELERİ TESLİM EDİLECEK 

Başkan Böcek'ten sonra konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer de, 28 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen ilk anahtar teslim töreninde A Parseldeki 9 blokta 606 dairenin bitirilerek, 460 hak sahibine anahtarlarının teslim edildiğini anımsattı. Çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyleyen Tuncer, “ASAT altyapıda içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu hatlarını 35 milyon TL’lik yatırımla tamamladı. Fen İşleri Daire Başkanlığımız A ve E parselleri etrafında yeni yolları sıcak asfaltla kapladı, kaldırım çalışmaları yaptı. Alanın bitki ve peyzaj çalışmalarını da gerçekleştirdik” dedi.

10 blokta inşaatı sona eren 678 dairenin 472 tanesini bugün hak sahiplerine teslim edeceklerini söylen Tuncer, “Bundan sonra da sırasıyla D1 parsel, D2 parsel, E2 parselde toplam 1140 daire tamamlanarak, 963 hak sahibine dairelerini gelecek aylarda teslim etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kepez Belediyesi'nde tapu işlemleri kolaylaştırıldı!