Antalya Türkbeleni projesinin yüzde yüzde 95’i tamamlandı!

Antalya Türkbeleni projesinin yüzde yüzde 95’i tamamlandı! Antalya Türkbeleni projesinin yüzde yüzde 95’i tamamlandı!

2013'te çıkan yangında ciddi zarar gören Türkbeleni, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin projesi ile küllerinden doğuyor. Yüzde 95’lik bölümünün tamamlandığı çevreci Türkbeleni projesi Manavgat’ın yeni çekim ve cazibe merkezi olacak. 


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in büyük önem verdiği Manavgat Türkbeleni projesinde sona gelindi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Büyükşehir Belediye şirketi ANTEPE A.Ş tarafından 30 milyon 400 bin liralık yatırım bedeli ile hayata geçirilen Türkbeleni projesinin yüzde 95’lik bölümü tamamlandı.

Daha yeşil oluyor

2013'te çıkan yangında ciddi zarar gören Türkbeleni, eskisinden daha yeşil bir hale geliyor. Hiçbir ağacın kesilmediği ve taşınmadığı Türkbeleni’nde 8 bin 500 yeni ağaç dikildi. Çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü 350 dönümlük dev proje yeşil alanları ve doğasıyla sosyal hayata canlılık katacak. 

Millet Kıraathanesi de olacak  

Türkbeleni Mesire Alanı Projesi; amfi tiyatrosu, spor sahaları, yapay göleti, macera parkı, çocuk oyun alanları, sosyal alanlar ve proje içerisinde bulunacak. Ayrıca Türkbeleni Projesi içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği Millet Kıraathanesi de yer alacak. Kitaplarla donatılacak, ücretsiz ikramların yer alacağı Türkbeleni Millet Kıraathanesi vatandaşların buluşma noktası haline gelecek.