Antalyaspor Koleji için arazi tahsisi gerçekleşti!

Antalyaspor Koleji için arazi tahsisi gerçekleşti! Antalyaspor Koleji için arazi tahsisi gerçekleşti!

Antalyaspor, Döşemealtı’da yapımı devam eden tesisi bitince Avrupa standartlarında bir yuvaya kavuşacak. Tesis, Antalyaspor’un kurtuluşu olarak yorumlanıyor. Antalyaspor'un yeni kamp ve spor tesislerinde çalışmalar devam ediyorKaba inşaatı biten tesiste futbol sahalarının alt yapısı tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in "En büyük hayalim" dediği, Avrupa'nın en iyi kamp ve spor tesislerinden biri olacak Döşemealtı Antalyaspor Tesisleri hızla yükseliyor. İdari bölüm, konaklama ve sosyal tesislerin olduğu binalar ile Kapalı Spor Salonu'nun kaba inşaatı tamamlandı. Tesisat, sıva, alçı gibi ince imalat işlemlerine geçildi.


HEDEF 07.07.2016

26 Mayıs 2015'te temeli atılan tesisin genel inşaatının büyük bölümü bitirildi. Futbol sahalarının ise alt yapısı tamamlanırken zemin dolgu işlemleri sürüyor. Avrupa'nın en kapsamlısı olacak Antalyaspor kamp ve spor tesislerinin, kuruluş yıldönümü olan 07.07.2016 tarihinde bitirilmesi planlanıyor. Modern mimariye sahip Antalyaspor Tesisleri yaklaşık 25 milyon liraya mal olacak. 18 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 134 bin metrekare alanı kapsayacak tesislerin içerisinde 4 futbol sahası, 2 küçük futbol sahası, antrenman sahası, kamp alanlı konaklama tesisleri, konforlu sporcu odaları, bin kişilik kapalı tribün, çok amaçlı kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha, Antalyaspor Futbol Okulu, fizyoterapi ve fizik tedavi merkezleri, futbol ve diğer branşlara uygun tam donanımlı fitness salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, jakuzi, fizik tedavi havuzu, spa, çok amaçlı toplantı ve konferans salonları, restoranlar ve eğlence merkezleri olacak.


ANTALYASPOR KOLEJİ

Antalyaspor tesislerinin ardından en büyük yatırımlardan biri de Antalyaspor Koleji olacak. Antalyaspor tarihinin dönüm noktalarından biri olarak görülen kolej için arazi tahsisi gerçekleşti. 100 dönümlük alanda düşünülen ve avan projesi bitmek üzere olan kolej, hayata geçmek için gün sayıyor. Hem Antalyaspor'a hem de Türk sporuna yeni ve başarılı sporcular yetiştirmek hedefiyle yola çıkılan kolejde ilkokul, ortaokul ve lise yer alacak.Sabah Akdeniz