Astoria Residence bir yılda yüzde 100 prim yaptı

Astoria Residence bir yılda yüzde 100 prim yaptı

Astoria kısa sürede değerini yüzde 100 artırmayı nasıl başardı?
Kempinski Astoria Residence İş Geliştirme Direktörü Arcan Bayraktaroğlu, bir yıl önce 400 bin dolar ile 1.5 milyon dolar arasında satılan 99 dairenin ikinci el fiyatlarının 800 bin dolar ile 2.5 milyon dolara yükselerek yüzde 100'e yakın prim yaptığını söyledi.Metrekaresi ortalama 8 bin dolara yükselen Astoria'nın bazı katlarında ise ikinci el fiyatı 10 bin dolara kadar çıktı. Seda Sayan gibi ünlülerin yanı sıra daha çok yabancıların ilgi gösterdiğini belirten Bayraktaroğlu Dubai Şeyhi El Makdum'un da beş yıllık kontratla 600 metrekare ofis kiraladığını söyledi. 100 metrekare ofisler aylık 5500 eurodan kiraya verilirken 600 metrekare ofisler 18 bin eurodan kiraya verildi. Limak'la Sabiha Gökçen Havaalanı'nı alan GMR Group'ta Astoria'nın müşterileri arasında.

25 KİRALIK DAİRE

Alışveriş merkezinin işletmecisi Kempinski, 25 daire sahibinin verdiği yetkiyle kiralama işlemlerini sürdürüyor. 2500 dolardan 8000 euroya kadar metrekare fiyatlarıyla kiralanan 2+1, 3+1, 4+1 eşyasız apartman residence'lar en az bir yıllığına kiralanabiliyor. Kempinski, ayrıca 30 adet 1+1 otel residencelarını da kiralıyor. Bu dairelerin en az 7 gün konaklama yapmak üzere geceliği 470 euro.

EV SAHİBİ DE OLSANIZ VIP KONUKSUNUZ

Residansta yaşamanın en önemli ayrıcalığının, kendi dairenizin sahibi dahi olsanız her zaman çok önemli bir misafir gibi karşılanmak olduğunu ifade eden Arcan Bayraktaroğlu, "Beş yıldızlı bir otelde yaşar gibisiniz. Siz daire sahibi de olsanız daima konuksunuz. VIP hizmetle karşılanırsınız. Örneğin size verilen bir smart card'la özel Mercedes VIP araçlara binersiniz" dedi.

BİR GÜNLÜK OFİSİNİZ HAZIR

100 ve 600 metrekare büyüklüklerinde 18 ofis alanına sahip olan Astoria'da sadece 8 adet 100 metrekarelik boş daire kaldığını belirten Arcan Bayraktaroğlu, İngiliz kiralama şirketi Sterling'e 1800 metrekare alanı kiraladıklarını ve Sterling'in burada küçük ofisler, toplantı odalarını bir günlüğüne bile yabancılara kiraladığı bilgisini verdi. Türkiye'de ilk kez Sterling'in başlattığı bir uygulama ile uçaktan inen ve ofise ihtiyacı olan bir iş adamı, bir günlüğüne bile gelse burada kendi şirketinin adıyla yanıt veren bir telefon sistemine sahip olabiliyor, toplantı odası kiralayabiliyor. Bayraktaroğlu "Bilgisayardan kartvizit çıktısı alındığında, rahatlıkla Türkiye'de bir ofis adresi ve telefonu verebilir" dedi

(Bugün)