14 / 08 / 2022

AVM'lerde dövizle kira krizi!

AVM'lerde dövizle kira krizi!

Silk-Cashmere'in Kurucusu Ayşen Zamanpur, AVM'lerdeki kira tartışmasının iki tarafa da faydalı olmayacağına dikkat çekti. Silk-Cashmere'in Kurucusu Ayşen Zamanpur, AVM'lerdeki kira tartışmasının iki tarafa da faydalı olmayacağına dikkat çekti. Bloomberg HT'de yer alan habere göre; markalar ve alışveriş merkezleri arasında kiraların Dövizle ödenmesi tartışması sürüyor. Bu kavgayı başlatmanın her iki taraf için de çok yanlış olacağının altını çizen Silk-Cashmere'in Kurucusu Ayşen Zamanpur, "Döviz lafının hemen yarın unutulması lazım" diye konuştu.

AVM lerde dövizle kira krizi!

Konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Zamanpur, "Gerçekten hepimizin artık nefes alacağı bir dönemde bu kavgayı başlatmak her iki taraf içinde çok yanlış olur. Çünkü AVM'ler markasız olmazlar. Elbette bir zam olacak ama makul bir şekilde. Toplanıp konuşacağız yakın zamanda ve orta bir karara varacağız. Döviz lafının hemen yarın unutulması lazım" şeklinde konuştu.

AVM lerde dövizle kira krizi!

"Fiyat vermek zor"

Markaların önlerini görmekte zorluk çektiğini ifade eden Zamanpur, gelinen noktada en zor şeyin "fiyat vermek" olduğuna vurgu yaptı. 

"Her şey çok sisli. O kadar çok önümüzü göremiyoruz ki, az koysak biz zarar edeceğiz çok koysak müşteri kaçacak. Bu volatilitenin nereye kadar gideceğini bilemiyoruz. Maliyetleri yüzde 36 gibi düşünürseniz, biz şimdilik yüzde 15'ini yansıttık ama ne kadar dayanırız, çünkü kardan yiyoruz. Maliyet artışlarını fiyatlara yansıtmama sözü veremiyoruz çünkü sektör ayakta kalmak zorunda" diye konuşan Zamanpur, Türkiye'nin Kamboçya ya da Bangladeş ile yarışması yerine katma değerli ürünle öne çıkması gerektiğine dikkat çekti. 

Türkiye'de kişi başına düşen kiralanabilir AVM alanı kaç metrekare?

AVM'lerde dövizle kira dönemi!

AVM'lerde dövizle kiralama tartışması!