Çukurova Balkon

Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi rekreasyon düzenleme çalışmaları sürüyor!

Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi rekreasyon düzenleme çalışmaları sürüyor! Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi rekreasyon düzenleme çalışmaları sürüyor!

Trabzon Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi'nde rekreasyon düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!   2013 yılının sonuna kadar tamamlanması hedeflenen ve yüklenici firmanın çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürdüğü Ayasofya kentsel Dönüşüm rekreasyon düzenlemesinin tamamlanması ile Ayasofya'nı çevresi güzel bir görünüme kavuşturulmuş olacak.


       Ayasofya'nın tarihi kimliğini ortaya çıkarmak amacıyla  TOKİ  ile yürüttükleri Ayasofya Kentsel Dönüşüm projesinin rekreasyon düzenleme çalışmaları nedeniyle bölge esnafının mağdur olmaması için yüklenici firma yetkililerinden istekte bulunan Başkan Gümrükçüoğlu, "Çalışmalar süresinde esnafımızın mağdur olmamasını ama diğer yandan da yıl sonu itibariyle rekreasyon düzenlemesinin tamamlanmış olmasını istiyorum. Bunun için hem yüklenici firmaya hem de esnafımız elinden gelen gayreti göstereceğine inanıyorum. Biz de elimizdeki imkanlar ölçüsünde buradaki çalışmalara destek vereceğiz" ifadelerini kullandı.


       Ayasofya'nın çevresini çarpık yapılaşmadan kurtarmak amacıyla 44 binanın kamulaştırılarak yıkıldığı ve hak sahiplerine yaklaşık 40 milyon TL'nin ödendiği kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, "Kentin balkonu diye tabir edilen Ayasofya'da, Trabzon'un yöresel el sanatları ürünlerinin satışı ve tanıtımının yapılacağı alanların da oluşturacak. Tarihin, kültürün ve sanatın kenti olan Trabzon'un, Ayasofya bölgesindeki bu güzel birlikteliğin, şehrimizi ileriye taşıyacak, dünya kenti yapacak adımların en önemlilerinden biri olduğunu ve bunun gerçekleşmesi ile de mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum" görüşlerine yer verdi.


       Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon'u 'marka kent' haline getirecek ve Dünya'da yaşanılabilir kentler düzeyinde üst sıralara taşıyacak adımlarından bir tanesi olan Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi'nde rekreasyon yapımının 2013 yılı sonuna kadar tamamlanacağını sözlerine ekledi.


       Başkan Gümrükçüoğlu Ayasofya'nın tarihi kimliğini tekrar ortaya çıkarmak için yapılan kentsel dönüşüm projesine verdikleri desteklerden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a ve TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel'e teşekkür etti.


Trabzon Belediyesi