Babacan Holding 15 günde 105 konut sattı!

Babacan Holding 15 günde 105 konut sattı!

Babacan Holding, Ulusal Kampanya kapsamındaki 3 projesinde, 15 günde 105 dairenin satışını tamamladı.
İnşa ettiği projelerle konut sahibi olmak isteyenleri ve yatırımcıları güvenilir ve yüksek katma değer sağlayan fırsatlarla buluşturan Babacan Holding, gayrimenkul ve inşaat sektörünün yeniden canlandırılması hedefiyle gerçekleştirilen Ulusal Kampanya’ya en büyük desteklerden birini sağladı. Satıştaki tüm projeleriyle kampanyaya katılan Babacan Holding, kampanya kapsamında yüzde 20 indirim, yüzde 0.98 faiz oranı sunuyor. Bugüne kadar sektöre kazandırdığı benzersiz kampanyalarla yatırımcıların güvenilir konuta kolay yoldan ulaşmalarını sağlayan şirket, bu sayede avantajlı yatırım fırsatını da yatırımcıların ayağına getiriyor.

Babacan Holding 15 günde 105 konut sattı!

Mehmet Babacan:

“Satış ofislerimizdeki yoğunluk her geçen gün artıyor”

Kampanya başladığı günden bu yana 105 dairenin satışını tamamlayarak 40 milyon TL’lik ciro elde ettiklerini belirten Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, konuya ilişkin olarak şöyle konuşt:

"Hükümetimizin özverili çabalarını takip ederek başlattığımız Ulusal Kampanya karşısında satış ofislerimizde başlayan yoğunluk her geçen gün artarak sürüyor. Hem yatırım hem de oturum odaklı olarak konut almak isteyen yatırımcılar tarafından projelerimize yönelik talepte ciddi bir artış söz konusu. Mevcut durumu geçen senenin mayıs ayı ile kıyasladığımızda satışlarımızda şimdiden yüzde 80’lik bir artış yaşandığını söyleyebiliriz. Bu durumun yılın 2’nci yarısındaki satışlarımıza, geçen yıla oranlayüzde 15-20 civarında bir artış olarak yansıyacağına inanıyoruz."

Ulusal Kampanya sayesinde yakın ve orta vadede konut almayı düşünen yatırımcınınciddi anlamda kazanç sağlayacağını dile getiren Babacan, şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyet tarihinde bir ilk”

“Yüzde 15 faiz indirimi, faiz oranının 0,98 e gerilemesi yüzde 15 bir sübvanse anlamına geliyor. Yüzde 20 de biz sektör temsilcileri olarak bir indirim sunuyoruz. Diğer taraftan KDV'den dolayı bir yüzde 10 ve tapu harçlarında yüzde 1 indirimle birlikte yatırımcı için ciddi bir fırsat sunmuş oluyoruz. Bir başka ifadeyle bir konutun fiyatını 3'te 1 oranında azalıyor. Her koşulda Türkiye Cumhuriyet tarihinde ilk defa çok yoğun bir indirim kampanyasıyla karşı karşıyayız. “

Mehmet Babacan:

“Yoğun satış dönemi yeni projeleri beraberinde getirecek”

Ulusal Kampanya ile birlikte sadece mevcut projelerin satışı odaklı bir hareketlilik yaşanmadığına yeni proje inşaatlarının da bu kampanya ile hız kazanacağını söyleyen Mehmet Babacan, “Bu kampanya ile hızlı bir şekilde mevcut projelerin satışları tamamlanacak. Böylece lansmana hazırlanan yeni konut projeleri daha erken bir tarihte konut alıcısıyla buluşacak. Yoğun satış dönemi yeni projeleri beraberinde getirecek. Ülkemizin yoğun bir şekilde nitelikle konuta ihtiyacı var. 2023 ve 2071 hedeflerimiz hala baki. Kampanyamız stokları eritip, sektörün canlanmasına ciddi etki yaratmanın yanı sıra sektörümüze yeni projeler kazandırmaya vesile olacak.” diye konuştu.

ULUSAL KAMPANYADA YER ALAN PROJELER

Babacan Holding 15 günde 105 konut sattı!

Babacan Premium

Lokasyon: Beylikdüzü E-5 Üzeri

Konut adeti: 1010

Teslim Tarihi: İlk teslimler Ağustos 2018’de başlıyor

Kampanya kapsamında Peşin Satış M2 Fiyatı: 4.300 TL

 

Babacan Holding 15 günde 105 konut sattı!

Babacan Port Royal

Lokasyon: Küçükçekmece E-5 Üzeri

Konut adeti: 814

Teslim Tarihi: Eylül 2019

Kampanya kapsamında Peşin Satış M2 Fiyatı: 6.300 TL

 

Babacan Holding 15 günde 105 konut sattı!

Babacan Palace

Lokasyon: Beylikdüzü E-5 Üzeri

Konut adeti: 248

Teslim Tarihi: Hemen Teslim

Kampanya kapsamında Peşin Satış M2 Fiyatı: 3.900 TL