10 / 08 / 2022

Bakan Bilgin'den emekli ve memuru heyecanlandıran flaş açıklama

Bakan Bilgin'den emekli ve memuru heyecanlandıran flaş açıklama

Son dakika gelişmesi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, emekli ve memurlara müjde verdi. Bakan Bilgin "Emekli ve memurlara temmuz ayında enflasyon farkının üzerinde zam yapacağız." dedi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Ne gerçekleşirse gerçekleşsin enflasyonun üzerinde, kamu çalışanlarımızı koruyan bir oranda sosyal bir koruma ilave zammı yapacağız" ifadelerini kullanan Bakan Bilgin'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;
"Biz yüzde 50'nin üzerinde asgari ücreti artırdık. Aralık sonu yaptığımız güncelleme enflasyon nedeniyle unutuldu. Bunun işsizliğe neden olacağı iddia edildi ama öyle olmadı. Biz ekonomideki bütün gelişmeleri sosyal politikalarla destekledik. 3600 ek gösterge meselesini bütün çalışanlara ve gruplara yaydık. 5.3 milyon kamu çalışanı bu düzenleme ile ek haklara sahip oldu.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.