30 / 06 / 2022

Bakan Derya Yanık duyurdu: Yardım paraları hesaplara yatmaya başladı!

Bakan Derya Yanık duyurdu: Yardım paraları hesaplara yatmaya başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli vatandaşlara ve bakıma muhtaç ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla toplam 957 milyon TL evde bakım yardımını hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.'ÖDEMELER 20 OCAK'A KADAR TAMAMLANACAK'

Bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen aylık ortalama 535 bin vatandaşın bu yardımdan faydalandığını vurgulayan Yanık, bu kapsamda hak sahibi başına aylık 1798  lira ödeme yapıldığını belirterek "Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan toplam 957 milyon TL evde bakım yardımını hesaplara yatırmaya başladık. Ödemeler 20 Ocak'a kadar tamamlanacak" ifadesini kullandı.

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.