07 / 12 / 2022

Bakan Erdoğan’ın verdiği asgari ücret talimatını açıkladı

Bakan Erdoğan’ın verdiği asgari ücret talimatını açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son kabine toplantısında 'Arkadaşlar bu böyle olmaz. Asgari ücreti yenilememiz, asgari ücrete zam yapmamız lazım' dediğini dile getirdi.Asgari ücrete yapılan son zammın ardından Ocak ayında da büyük bir zam yapılması bekleniyor. Türk Lirasının pul olması ve dövizin son bir yıl içinde adeta tarihi rakamlara ulaşması ülke ekonomisini sıkıştırmaya devam ederken asgari ücret de adeta yok oldu.

Son bir yıl içerisinde peş peşe gelen zamlar iğneden ipliğe her şeyin fiyatının tavan yapmasına neden oldu. Kur baskısı beraberinde enflasyonu ve hayat pahalılığını getirildi. 5 bin 500 liraya çıkarılan asgari ücret ise son gelen zamlarla birlikte buhar oldu.

Akaryakıt, elektrik ve doğalgaza gelen zamlar girdi maliyetlerini artırırken tüm sektörler de zamdan nasibini aldı olan ise neticede vatandaşa oldu.

Ülkenin büyük bir kesimi 5 bin 500 liralık asgari ücrete bel bağlamışken açlık sınırı bile 7 bin lirayı çoktan aştı.

Hal böyleyken seçim planları da yapan iktidar çözümü tatmin edici bir zamda arıyor.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön