13 / 08 / 2022

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

TBMM'ye sunulan “Endüstri Bölgeleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”ne göre; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ismi değişiyor. “Cazip hale getirme” gerekçesiyle endüstri bölgelerinde yatırımcılara mülkiyet devri yapılmasının önü açılacak.

Türkiye'nin 11 ilinde başlıyor! İş arayanlar için fırsat ayağa geldi tarih açıklandı

Türkiye'nin 11 ilinde Sosyal Girişimcilik ve Geçim Kaynağı Tesisleri başlığı altında atıl tesisler yenilenecek. En az 7 bin kişinin faydalanabileceği 70 tesis canlandırılacak. Bakanlık, belediyeler ve kalkınma ajansları çalışmalara destek verecek. İşte detaylar..

Elektrikli şarj istasyonu kurana 20 milyon liraya kadar destek verilecek

Resmî Gazete’nin bugünkü nüshasında yayımlanan karara göre; elektrikli şarj istasyonu kuran yatırımcılara, 20 milyon Türk lirasına kadar destek verilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alıyor! KPSS'den 70 puan almak yeterli...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alım ilanını Resmi Gazete'de yayınladı. Yayımlanan ilana göre 35 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Personel alım ilanına başvurular 6 Mart’ta sona erecek. İşte tüm detaylar...

Sanayide verimlilik yüzde 1,1 arttı!

Sanayide çalışan kişi başına üretim endeksi, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,1 artış gösterdi.

Sanayi ve teknolojide stratejik hedefler belirlendi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının gelecek yıl yürüteceği çalışmalarla, imalat sanayisi ihracatında orta-yüksek ve yüksek teknolojili ürünlerin payı yüzde 50'ye yükseltilecek.

Rize-Pazar Modern Küçük Sanayi Sitesi 71 işyeri yapım işi ihalesi 27 Kasım'da!

Rize-Pazar Modern Küçük Sanayi Sitesine ait 71 işyeri yapım işi, birim fiyat esası ve birim fiyatların her biri için geçerli olmak üzere işin tümüne indirim verilmek suretiyle, kapalı zarf teklif alma usulü ile ihale edilecek.

Asansör kazalarına sigorta şemsiyesi!

Her geçen gün artan şehirleşme ile birlikte çok katlı yapıların sayısı da hızla arttı. Gündelik hayatımızın vazgeçilmezi asansörler tehlike saçıyor, Asansör Sorumluluk Sigortası ise kazalar sonucu oluşabilecek hasarlara karşı güvence sağlıyor...

Avrupa mobilyalarına Türk görüntü teknolojisi imza attı!

Bilkentli mühendislerin geliştirdiği, koltuk üzerindeki kumaşları birkaç saniye içinde görsel illüzyonla değiştirebilen "Vizi" isimli teknoloji, Paris'te ünlü bir mobilya firmasınca kullanılacak...

Aksaray Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi ihale edilecek!

Aksaray Sanayi Bölgesi Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi yapım işi kapalı teklif usulüyle 29 Kasım2'da ihale edilecek...

5 yıldızlı sloganlı otellere inceleme geliyor!

Gazete, TV, radyo reklamlarını dikkate alarak '5 yıldız konforlu tatil' sloganlarını kullanan oteller mercek altına alınıyor. Yıldız sayısı gerçeği yansıtmayan, termal işletme ruhsatı olmayan veya başka bir şehirde bulunan otelinin fiyatını veren işletme

Şırnak Cizre OSB, elektrik şebekesi yaptıracak! 1 milyon 166 bin TL’ye!

Şırnak-Cizre Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan temin ettiği kredi desteği ile I. etap alanına ait YG- AG elektrik şebekesinin yapımını ihale edecek

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yozgat’a 63 dükkan yaptıracak!

Yozgat 100 Yıl (II. Kısım) Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan sağladığı kredi desteği ile 63 işyeri yaptıracak

Uşak-Karahallı OSB içmesuyu inşaatı yaptıracak! 10 milyon 318 bin TL’ye!

Uşak-Karahallı Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı, yaklaşık 68 hektarlık Uşak-Karahallı OSB’ye ait yol, içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatlarını yaptıracak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, turizm şirketlerine çalıştı Hangi firmaya ne kadar teşvik verildi?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, mayısta 824 yatırım teşvik belgesi düzenledi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, mayıs ayında en yüksek tutarlı teşvik belgesinin, 1 milyar 969 milyon lirayla Özaltın Otel İşletmeleri AŞ'nin yatırımı için düzenlendiği belirtildi.

Burdur Gölhisar'da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kredi desteğiyle sanayi sitesi yaptırılacak!

S.S. Gölhisar 15 Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı, Burdur Gölhisar'da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kredi desteğiyle sanayi sitesi inşa ettirecek. İşte detaylar...

Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Tarhan Erdem hayatını kaybetti! Tarhan Erdem kimdir?

KONDA Araştırma Şirketinin kurucusu, Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Eski CHP Genel Sekreteri Tarhan Erdem, Muğla'nın Bodrum ilçesinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Trade Teknoloji İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Trade Teknoloji İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Gaziosmanpaşa'da Jamshıd Sobırov tarafından kuruldu.

Ata Bio Teknoloji İlaç Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ata Bio Teknoloji İlaç Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün PEndik'te Bekir Çakıcı, İsmail Aslan ve Leyla Tarhan Çelebi ortaklığında kuruldu.

Ergök Teknoloji Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Ergök Teknoloji Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Esenyurt'ta Levent Ataer tarafından kuruldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alıyor! KPSS'den 70 puan almak yeterli...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alım ilanını Resmi Gazete'de yayınladı. Yayımlanan ilana göre 35 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Personel alım ilanına başvurular 6 Mart’ta sona erecek. İşte tüm detaylar...

Özmert Mimarlık Teknoloji İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Özmert Mimarlık Teknoloji İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Bağcılar'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Oktay Çömert ve Tarık Özcan ortaklığında kuruldu.

İnfo Gaz Teknoloji Bilişim Mühendislik Arge Ve Danışmanlık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İnfo Gaz Teknoloji Bilişim Mühendislik Arge Ve Danışmanlık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Ümraniye'de 300 bin TL sermaye bedeli ile Emre Bozkurt ve Ufuk Dişlioğlu ortaklığında kuruldu.

Ülkem Teknoloji Turizm Otomotiv İnşaat Eğitim Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ülkem Teknoloji Turizm Otomotiv İnşaat Eğitim Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Kağıthane'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ülkü Bilgin tarafından kuruldu.

Ardes Araştırma Teknoloji Ve Teknik Destek Hizmetleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Ardes Araştırma Teknoloji Ve Teknik Destek Hizmetleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Sarıyer'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Hacı Ali Mantar tarafından kuruldu.

Znr34 İnşaat Bilişim Teknoloji Danışmanlık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Znr34 İnşaat Bilişim Teknoloji Danışmanlık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Esenyurt'ta 600 bin TL sermaye bedeli ile Süreyya Nur Zengin tarafından kuruldu.

Clipro Connect Teknoloji Güvenlik Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Clipro Connect Teknoloji Güvenlik Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Sancaktepe’de  50 bin TL sermaye bedeli  ile Serkan Can, Batuhan Emre Andaç, Eren Baş ve Zülal Aleyna Yıldız tarafından kuruldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Haberi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın adından “bilim” çıkarılarak, bakanlığın adı “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı” olacak. Endüstri Bölgeleri Kanunu’ndaki “endüstri bölgesi ilân edilmiş yerlerde yatırım yapmak için zorunlu tutulan “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Süreci” hükmü “ÇED mevzuatında detaylı bir şekilde yer alması” gerekçesiyle kaldırılacak.

Teklifteki düzenlemelere göre; endüstri bölgesi olarak ilan edilen alanlardaki araziler kamulaştırılarak, hazine adına tescil edilecek. Bölgenin yatırıma hazır hale getirilmesi için gerekli kamulaştırma bedeli ve etüt, harita, plan, proje dahil altyapı ile ilgili tüm giderler öncelikle yönetici şirket veya yatırımcılar tarafından veya Bakanlık bütçesindeki ödenekten karşılanacak.

YATIRIMCIYA BEŞ YILLIK SÜRE 

Endüstri bölgelerine yatırım yapmak isteyen yerli veya yabancı kişiler, Bakanlık veya yönetici şirkete başvuru yapacak. Yatırımcılara ön yer tahsisi Bakanlık tarafından yapılacak. Yatırımcı, kullanma izni aldıktan sonra en...