Balıkesir'de yol yapım çalışmaları devam ediyor!

Balıkesir'de yol yapım çalışmaları devam ediyor!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kırsal mahallelerdeki yol yapım çalışmalarıyla ilgili denetlemelerde bulundu. Başkan Uğur, ilk olarak Altıeylül ilçesindeki Pamukçu-Cinge mahalleleri arasındaki 4.5 kilometrelik yolda inceleme yaptı.Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kırsal mahallelerdeki yol yapım çalışmalarıyla ilgili denetlemelerde bulundu. Başkan Uğur, ilk olarak Altıeylül ilçesindeki Pamukçu-Cinge mahalleleri arasındaki 4.5 kilometrelik yolda inceleme yaptı.


Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Çoban, Fen İşleri Daire Başkanı Ayhan Arı, Pamukçu Mahalle Muhtarı Ahmet Ordu ve vatandaşların eşlik ettiği inceleme gezisinde çalışmalarla ilgili bilgiler alan Başkan Uğur, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi'nin hava koşulları müsait olduğu sürece çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini belirtti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin yol genişletme ve alt yapı çalışmaları kapsamında Pamukçu-Cinge mahalleleri arasındaki 4.5 kilometrelik yolun 3.5 kilometresini tamamladığını, kalan 800 metrelik bölümde de çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Uğur, mevsim şartlarına bağlı olarak yolun asfalt çalışmalarının da yapılacağını söyledi.


Yollar otoban kalitesinde

Başkan Uğur'un yol çalışmalarıyla ilgili incelemelerinin ikinci durağı ise Karesi'deki Boğazköy ve Toybelen mahalleleri oldu. Belediyesi döneminde yenilenip sıcak asfalt ve çizgi çalışmalarının da tamamlanmasının ardından kırsaldaki mahallelerin otoban kalitesinde yollara kavuştuğunu vurgulayan Uğur, "Bu çalışmaların hepsi seçimlerden sonra gerçekleşti. Bizzat Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemimizde başladığımız kırsal mahallelerimizdeki hizmetlerimiz devam edecek. Yaptığımız kırsal mahallelerdeki yollar Balıkesir-Bursa yolu gibi oldu" diye konuştu. Karesi'deki yol yapım incelemelerinde Uğur'a Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay ve Fen İşleri Daire Başkanı Ayhan Arı eşlik etti.Yeni Asır