28 / 06 / 2022

Bankalar en büyük emlakçı olacak!

Bankalar en büyük emlakçı olacak!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Ataşehir'deki Palladium AVM, Tahincioğlu Holding'in borçları karşılığında Akbank'a geçmişti. Bankalar, ödenemeyen kredilerin karşılığında; firma, fabrika, konut, işyeri ve otomobil alıyor. Artık bankalar en büyük emlakçılar olacak...Geçtiğimiz günlerde İstanbul ataşehir'deki Palladium AVM, Tahincioğlu Holding'in borçları karşılığında Akbank'a geçmişti. Bankalar, ödenemeyen kredilerin karşılığında; firma, fabrika, konut, işyeri ve otomobil alıyor. 

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Murat Muratoğlu, bugünkü köşesinde bankaların borçları karşılığında  firma, fabrika, konut, işyeri ve otomobil almalarını kaleme aldı.

İşte Murat Muratoğlu'nun o yazısı...

Bankalar en büyük emlakçı olacak!

Bankalar ev, araba satacak!

İstanbul'un göbeğinde Palladium AVM… Sahibi Tahincioğlu Holding'in 300 milyon dolarlık kredi borcu dolayısıyla Akbank'a geçti. Bakmayın ciddi zarar etti. Sahi nasıl ödenecek bu krediler? Var mı öyle bir değer? Yüzdürülen kredileri saymasak bile açıklanan sorunlu kredi 510 milyar lirada… Sen onu en az ikiyle çarp kafanda…

Ertele ertele, bankaların bilançoları kaldıramayacak bir yerde… Önümüzdeki günlerde binlerce firma, fabrika, konut, işyeri ve otomobil de bankalara geçecek.

Bankalar en büyük emlakçı olacak!

Nitekim gelirlerin artmadığı bir ortamda alınan krediler ödenmeyecek. Artık bankalar en büyük emlakçı, otomobil galericisi ve fabrikatör olacak… Ülkede insanlar hem kredi borçlarını ödeyemeyip bankalarla davalık olup hacizlerle boğuşurken hem de durumlarından memnun olacaklar ki… Fıkra gibi…

Bankalar 'emlakçı' oldu!