Batıkent Kültür Evi açıldı!

Batıkent Kültür Evi açıldı! Batıkent Kültür Evi açıldı!

Ankara' da vatandaşların kültür sanat faaliyetlerini yürütmek ve kaliteli zaman geçirmesi amacıyla kurulan Batı kent Kültür Evi’ nin açılışını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar gerçekleştirdi...
Vatandaşların kültür sanat faaliyetlerini yürütmek ve kaliteli zaman geçirmesi amacıyla kurulan Batıkent Kültür Evi’nin açılışını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar gerçekleştirdi.


Yenimahallelilerin önemli kültür duraklarından biri olacak bu evde, Gezi olaylarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün de adının verildiği bir kütüphane de yer alıyor.


Batıkentlilerin uğrak merkezlerinden biri halini alacak evin açılışına Yaşar’ın yanı sıra, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, Başkan Yardımcıları Başar Bal, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışı gerçekleştiren Yaşar ve Bal’a Batıkent Kültür Evi’ne olan katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. 

Yaşar’ın açılışını gerçekleştirdiği kültür evinde dayanışma dersleri, el işleri kursları, siyaset tartışmaları, doğa yürüyüşleri, fotoğraf sergileri, sportif faaliyetler, festivaller, şenlikler, Ethem Sarısülük kütüphanesi ve geniş bir film arşivi bulunuyor. Yaşar, Kültür Evi’nin vatandaşlara hayırlı olmasını dilerken “Batıkentlilerin sosyal faaliyetlerde bulunmasına katkı sağlayan bu merkezin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.


 

Bugün