BAUMİT teknoloji fabrikasında denetime tabi tutuldu!

BAUMİT teknoloji fabrikasında denetime tabi tutuldu! BAUMİT teknoloji fabrikasında denetime tabi tutuldu!

Dış cephe ısı yalıtımı alanının uzman markası ve Türkiye’de ETAG 004 belgesini alan ilk marka olan BAUMİT, kalitesini ve güvenilirliğini bir kez daha kanıtladı. BAUMİT teknoloji fabrikasında denetime tabi tutuldu...Türkiye’de ETAG 004 belgesine sahip ilk firma olan Baumit, Avrupa Birliği tarafından yetkilendirilmiş bağımsız denetim kuruluşlarınca denetleniyor. Baumit ürünleri bu yıl da Ağustos ayı sonunda, markanın Gebze’de bulunan ve sektörün en ileri teknolojiye sahip fabrikasında denetime tabi tutuldu.


ETAG 004 teknik onay normu belgesi, sıvalı dış cephe ısı yalıtım sistemleri bileşenlerinin performansını bir bütün olarak değerlendirilip, iklimlendirme (aşırı soğuk, sıcak, rüzgâr ve yağmur gibi çevresel etmenler) ve yaşlandırma (25 yıllık) testleri ile gerçek dayanıklılıkları belirlenerek veriliyor. Baumit bu yıl da ETAG 004 belgesine sahip ürünlerinde bu testlerden başarı ile geçerek sertifikasını yeniledi.

2011 yılında başlayan ve 2017 yılına kadar tamamlanması planlanan Enerji Kimlik Belgesi uygulaması ile her binanın bir ısı kimliğine sahip olması hedefleniyor.  Enerji Kimlik Belgesi için değerlendirilecek uygulamalardan biri olan ısı yalıtımı konusunda da bir standart oluşacaktır. Bu kapsamda ETAG 004 belgesine sahip ürünler tercih edildiği takdirde performansı daha yüksek mantolama sistemi oluşturulabilecektir. Baumit’in ETAG 004 belgeli, Open®, Star ve Pro ısı yalıtım sistemleri ile yapılacak bir ısı yalıtımı ile aynı zamanda geleceğe de yatırım yapılmış olunacaktır.

Baumit, İleriye yönelik fikirler.