15 / 08 / 2022

Bayındır, Torbalı, Selçuk köylerinin yeni içme suyu şebekeleri yenileniyor!

Bayındır, Torbalı, Selçuk köylerinin yeni içme suyu şebekeleri yenileniyor!

Bayındır, Torbalı, Selçuk köylerine yeni içme suyu şebekesi geliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kırsaldaki yatırım seferberliğinde sıra Bayındır, Torbalı ve Selçuk köylerinin içme suyu şebekelerini yenilemeye geldi. ..
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kırsaldaki yatırım seferberliğinde sıra Bayındır, Torbalı ve Selçuk köylerinin içme suyu şebekelerini yenilemeye geldi. 


Gerçekleştirdiği yatırım hamlesi ile 2004 – 2013 yılları arasında ilçe, belde ve köylere 200 milyon liralık yatırımla 2 bin 906 kilometre uzunluğunda yeni şebeke döşeyerek sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşturan  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılına da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İZSU, özelliklerde köylerin su ve kanal alt yapılarını baştan sona yeniliyor, evsel atık sular en yakın arıtma tesisine ulaştırılıyor. İZSU son olarak Bayındır’ın Yakapınar, Alankıyı, Kızılcaova, Yeşilova, Karahalilli ve Furunlu köyleri ile Çırpı Mahallesi, Selçuk’un Zeytinköy ve Barutçu köylerinde 144, Torbalı’nın Çakırbeyli, Dağkızılca, Çapak, Bözköy ve Saipler köylerinde 78 kilometre olmak üzere toplam 222 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi ve iletim hattı yenilenecek. Bayındır’ın Alankıyı Köyü’nde ayrıca bir de su deposu yapılacak. 35 – 40 yıllık eski ve kaçaklara neden olan şebekelerin yenilenmesi ile birlikte su kayıpları sona erecek, köyler sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşacak. Önümüzdeki günlerde İZSU, şebeke yenileme işi kapsamında ihaleye çıkacak ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak çalışmalar 1 yıl içinde tamamlanacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi